Aeroklub Częstochowski wystąpił o wydanie certyfikatu lotniska użytku publicznego.

Na terenie Lotniska Rudniki w dniach 11-13 lipca, została przeprowadzona kontrola o wydanie certyfikatu lotniska użytku publicznego, o ograniczonej certyfikacji.

Pierwszy etap przeprowadzonej certyfikacji, przez inspektorów Urzędu Lotnictwa Cywilnego, obejmował ocenę dokumentów a także przegląd instrukcji wykonawczych.
Po zakończeniu pierwszej części, zostały przeprowadzone szczegółowe audyty, które obejmowały indywidualne kontrole obszarów funkcjonalnych lotniska, mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo operacji lotniczych.
Zespół certyfikujący pozytywnie ocenił Lotnisko Rudniki, co bardzo nas cieszy.
Kontrola kosztowała Aeroklub Częstochowski mnóstwo wysiłku, jednak wysiłek ten bardzo się opłacił.
Cały proces wiąże się z ogromnym nakładem finansowym i masą pracy, ale jest to konieczne aby Aeroklub Częstochowski rozwijał się i mógł spełniać swoje cele statutowe.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu.
Dziękujemy również inspektorom Urzędu Lotnictwa Cywilnego za cenne uwagi, które są dla nas wskazówkami w dążeniu do doskonałości.