Kto w Aeroklubie Częstochowskim ląduje najlepiej? Przekonamy się w sobotę

To będzie ostatni sportowy akcent sezonu w Aeroklubie Częstochowskim. Każdego roku, kiedy pogoda zaczyna przypominać o zbliżającej się zimie, nasi piloci rywalizują o tytuł najlepiej lądującego. W sobotę, 11 listopada sprawdzimy swoje umiejętności w czterech dyscyplinach lotniczych: samolotowej, szybowcowej, spadochronowej i paralotniowej. A po wyczerpującej rywalizacji spotkamy się przy ognisku, żeby podsumować mijający sezon i zrobić plany na przyszłość.

A jeśli pogoda nie dopisze? Nie będziemy się nudzić. Mamy plan awaryjny i na taką okoliczność. Ale nie będziemy uprzedzać faktów.

Poniżej garść organizacyjnych tematów.

Do startu w zawodach będą dopuszczeni wszyscy piloci i uczniowie piloci posiadający aktualne uprawnienia i badania lotniczo-lekarskie.

Konkurencja szybowcowa odbędzie się za wyciągarką, a latać będziemy na szybowcach Bocian oraz Puchacz. W trakcie zawodów dla wyczerpanych oczekiwaniem na swój start przewidujemy atrakcje z lotniskowego grilla. Zawody odbędą się na lotnisku Rudniki dnia 11 listopada 2017 – sobota. Wszystkich uczestników zawodów, prosimy o przybycie na godzinę 8.00 do biura zawodów w celu rejestracji. Opłata startowa wynosi 40zł (z opłaty startowej zostaną sfinansowane nagrody, pamiątkowe koszulki dla uczestników oraz organizacja grilla lub ogniska). Opłata za loty według cennika A.Cz.

Start konkurencji rozpoczynamy o godzinie 10.00.

W dniu zawodów dla osób które chciałyby spróbować, jak to jest być w powietrzu, możliwe również loty zapoznawcze na szybowcach.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w imprezie prosimy o przesyłanie zgłoszeń wraz z potwierdzeniem wpłaty do Dyrektor Aeroklubu na adres: dyrektor@aeroklub.czest.pl. Opłaty startowej w kwocie 40zł należy dokonać konto bankowe Aeroklubu na numer: 14 1050 1142 1000 0090 3032 6020

W tytule przelewu prosimy wpisać: celność lądowania (oraz wybraną konkurencję np. szybowce lub samoloty). Wpływ na konto bankowe będzie jednoznacznie traktowany jako wpisanie się na listę startową zawodów. Dla ułatwienia doboru rozmiarów koszulek prosimy również o przesłanie informacji odnośnie wymaganego rozmiaru oraz fasonu, np. damska S na powyższy adres email.

Informacji na temat poszczgólnych konkurencji można zasięgnąć również pisząc na poniższe adresy e-mail :

Konkurencja Szybowcowa – dek80@o2.pl

Konkurecja Samolotowa – ratman@vp.pl

Konkurencja Spadochronowa – maciejkrygier@interia.pl

Konkurencja Paralotniowa – k.krasinski@gmail.com

Wszystkich pilotów zachęcamy do udziału w zawodach, a osoby bliżej nie związane do tej pory z lotnictwem zachęcamy do przyjazdu na lotnisko i kibicowanie naszym zawodnikom.

Dodatkowo po zakończeniu zawodów planowane jest wspólne spotkanie przy ognisku zamykające sezon szybowcowy AD 2017. O ewentualne płyny rozweselające prosimy zadbać we własnym zakresie…

Dla osób znużonych po całodziennych zmaganiach na niebie i ziemi, służymy przytulnym lotniskowym hotelikiem. Koszt noclegu 35zł dla członków A.Cz. 40zł dla gości z poza Aeroklubu. Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu: 34 327-97-55.