Lotnisko Rudniki

Drony ścigały się na rudnickim lotnisku

33 zawodników z całego kraju rywalizowało w pierwszych zawodach Drone Racing ParaRudniki rozgrywanych 27 maja. Organizatorzy zlokalizowali tor wyścigowy we wschodniej części rudnickiego lotniska, wzorując się na konfiguracji brazylijskiego toru Formuły 1 – Interlagos.  Szybki, mniej techniczny – oceniali uczestnicy. Ale chodziło nie tylko o wpisanie się w oczekiwania zawodników. Rywalizacja na torze miała być atrakcyjna także dla obserwatorów. W bezpiecznych warunkach, za nylonową siatką nie brakowało widzów zainteresowanych nietypową w naszym regionie dyscypliną sportu.

Zwycięzcą został Krzysztof Chartanowicz, jeden z najlepszych krajowych zawodników w tej dyscyplinie sportu. Drugie miejsce zajął Marcin Maliński, który wyścigi dronów trenuje zaledwie od 3 miesięcy. Na najniższym stopniu podium stanął Michał Blumkowski.