Joanna Skalik wicemistrzynią Polski juniorów w lataniu nawigacyjnym

Od 4 do 9 lipca na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego rozgrywano 60 Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski oraz 46 edycję ich juniorskiego odpowiednika. Był to ostatni sprawdzian naszych pilotów przed mistrzostwami świata w lataniu precyzyjnym, które 28 lipca rozpoczną się w Austrii.

Najlepszym wśród seniorów na lotnisku w Turbi okazał się Bolesław Radomski z Aeroklubu Pomorskiego. Trochę gorzej poszło naszym pilotom, choć miejsca Janusza Darochy i Marcina Skalika w pierwszej dziesiątce też nie można uznać za katastrofę.

Powody do dumy możemy mieć patrząc na końcową klasyfikację zawodów juniorskich. Ze srebrnym medalem do Częstochowy wróciła Joanna Skalik. Lepszym był tylko Rafał Wojtych z Aeroklubu Krakowskiego.

Asi gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

foto: Aeroklub Stalowowolski