Kolorowe latawce obwieszczą koniec sezonu na lotnisku w Rudnikach

plakat 2017

Tradycyjnie na zakończenie sezonu w Aeroklubie Częstochowskim organizowane jest Święto Latawca. To jedna z najstarszych imprez aeroklubu prowadzona od jakiegoś czasu w formule Otwartych Ogólnopolskich Zawodów Latawców. Rywalizacja przebiega w trzech kategoriach: latawce płaskie dla uczestników do 14 lat, skrzynkowe w tej samej klasie wiekowej i kategoria open. Zawody zaplanowano na 1 października.

Na starcie pojawią się uczestnicy zajęć modelarni Aeroklubu Częstochowskiego, którzy zaprezentują efekty wielotygodniowych prac. Ale to impreza dla wszystkich pasjonatów lotnictwa, więc można zaprezentować latawiec konstruowany w domowym zaciszu. Ci, którzy nie zdążyli z budową tez nie stoją na straconej pozycji. Na miejscu będzie można kupić gotowy.

Każdego roku na lotnisku podczas Święta Latawca pojawia się kilkaset osób, nie tylko z Częstochowy i okolic.

Impreza zakończy się pieczeniem kiełbasek przy wspólnym ognisku. Zwycięzcy otrzymają puchary i nagrody. Główną będzie rower, rozlosowany wśród uczestników zawodów.

regulamin latawców