Michał Klimaszewski mistrzem Polski akrobacji szybowcowych !

W minionych dniach na terenie Aeroklubu Pomorskiego, odbyły się 23 mistrzostwa Polski akrobacji szybowcowych.

Pilot Aeroklubu Częstochowskiego zdobył tytuł mistrza Polski w klasie advanced, wygrywając wszystkie konkurencje z przewagą 5-7 punktów, nad pozostałymi uczestnikami.
Zdobywając tytuł mistrza, Michał Klimaszewski uzyskał angaż do drużyny narodowej na mistrzostwa świata akrobacji szybowcowej.
Zawody te odbędą się na terenie Czech w miejscowości Zbraslavice, w dniach 3-12 sierpnia 2018r.

Poza Michałem, w zawodach wzięli udział: Patrycja Pacak (ACz) zajmując 5 miejsce oraz Piotr Sieradzan (Acz) zajmując 6 miejsce, w ogólnej klasyfikacji.

Serdecznie gratulujemy Michałowi sukcesu i wierzymy, że mistrzostwa świata będą dla niego równie owocne.

foto/Aeroklub Pomorski