Michał Klimaszewski mistrzem świata w drużynie i II wicemistrzem świata indywidualnie w akrobacji szybowcowej w klasie advanced!

To był niesamowity tydzień dla pilotów Aeroklubu Częstochowskiego. Najpierw wiadomość o sukcesie w Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Świata w Spitzerberg. A w sobotę potwierdzenie fantastycznej dyspozycji Michała Klimaszewskiego. Nasz reprezentant wywalczył indywidualnie brązowy medal w klasie advanced podczas Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej rozgrywanych w Toruniu. Do tego dorzucił złoto w drużynie!

Dodatkowo Michał zdobył srebro za wiązankę nieznaną dowolną.

Nasz zawodnik to aktualny wicemistrz Polski. Ten tytuł zdobył kilka tygodni temu podczas krajowych zawodów rozgrywanych także na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego.

Gratulujemy sukcesu!!!

foto/Aeroklub Pomorski