Paralotniowa

Celem działalności naszej sekcji jest propagowanie i upowszechnianie, paralotniarstwa na terenie ziemi częstochowskiej. Cel ten zamierzamy osiągać poprzez :
-uczestnictwo w zawodach, pokazach, zlotach i innych imprezach, gdzie możemy pokazać naszą pasję.
-podnoszenie własnych umiejętności (uczestnictwo w kursach i szkoleniach).
-organizowanie zawodów, mitingów itp.
-nawiązywanie kontaktów z pokrewnymi organizacjami

Startowaliśmy w ligowych zawodach paralotni z napędem, ale też w zawodach rangi Mistrzostw Polski.
W paralotniarstwie termicznym członkowie naszej sekcji zdobywali laury w Mistrzostwach Polski. Kol. Walter Wojciechowski został indywidualnym i drużynowym Vice Mistrzem Polski w klasie Sport, a kol. Grzegorz Misiak zdobył drużynowo brązowy medal.
Poniżej w załącznikach kilka artykułów o tematyce paralotniowej.

Areną działalności naszej sekcji jest nie tylko nasze lotnisko aeroklubowe, ale tereny paralotniowe w całej Europie. Nierzadko latamy na niebie Słowenii, Włoch, Francji, Bułgarii, Macedonii i Hiszpanii.