Lotnisko Rudniki

Patrycja Pacak zdobyła złoto!!!

Zwycięstwo mamy w garści!!!

PATRYCJA PACAK wychowanka i członkini Aeroklubu Częstochowskiego, zdobyła złoty medal w 10. Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Akrobacji Advanced w Deva w Rumunii. Częstochowska Mistrzyni Świata, zdobywając w ogólnej punktacji 7224.64 punktów, zwyciężyła w nieprawdopodobnym stylu prowadząc nieprzerwanie w ogólnej klasyfikacji od drugiej aż do szóstej ostatniej konkurencji. Mistrzostwa rozpoczęły się 18 lipca i zakończą się w sobotę 27 lipca. W mistrzostwach wystartowało 31 zawodników z 13 państw. Na drugiej pozycji uplasował się OCTAV ALEXAN reprezentujący Rumunię, a na trzecim miejscu reprezentant Francji CHARLIE LEVY LOUAPRE. Zwycięzcom Gratulujemy!!!. Z niecierpliwością czekamy na naszą złotą medalistkę, która w niedzielę wieczorem wróci do kraju!

W zeszłym roku Patrycja Pacak wraz z Michałem Klimaszewskim, Wojciechem Gałuszką i Sławomirem Cichoniem zdobyli srebrny medal w klasie Advanced w IX Mistrzostwach Świata w Czeskich Zbraslavicach.