Piknik Modelarski za nami!

W tym roku po raz pierwszy odbył się Piknik Modelarski w parku Lisiniec, zorganizowany przez Częstochowski Klub Seniorów Lotnictwa jak i Aeroklub Częstochowski. Piknik otworzyli Prezes Aeroklubu, Włodzimierz Skalik oraz prezes Częstochowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa, Roman Antonowicz. To właśnie z inicjatywy modelarzy skupionych w Klubie Seniorów Lotnictwa narodził się pomysł organizacji pikniku. Dużą atrakcją dla zwiedzających było oglądanie szybowca SZD-50 Junior. Każdy z odwiedzających mógł zasiąść za sterami tej wielkiej maszyny. Dyrektor aeroklubu, Piotr Borowik wręczał zaproszenia na IX Międzynarodowe Targi Lotnictwa Lekkiego, które już w najbliższy weekend 01-02 czerwca. Muzeum dywizjonu 303 oferowało katalogi oraz mocne wrażenia na żyroskopie – przyrządzie do treningu pilotów, dyrektor Muzeum Jan Nagiel w mundurze pilota RAF zaprezentował historię powstania Muzeum oraz plany na najbliższą przyszłość, m.in zaprosił na organizowane w piątek (31 maja) imprezy z okazji Dnia Dziecka. W gościnnym namiocie Muzeum znalazły miejsce warsztaty dla najmłodszych – malowanki oraz tatuaże. Imprezę urozmaicił oryginalny samochód- Daewoo Matiz z drewnianym nadwoziem wykonanym przez Częstochowskiego artystę, Grzegorza Janusa. Wśród modeli największe wrażenie robiły pokazy wyścigów dronów oraz statek z napędem parowym. W przyszłym roku kolejna odsłona pikniku.

EW, Roman Antonowicz

fot. Częstochowski Klubu Seniorów Lotnictwa