Rajdowe Samolotowe Mistrzostwa Polski – Pilot Aeroklubu Częstochowskiego Janusz Darocha sięgnął po złoto !

Na lotnisku Aeroklubu Nowy Targ w dniach 4-8 lipca, odbyły się 8 Rajdowe Samolotowe Mistrzostwa Polski.

Nasz wyśmienity pilot Janusz Darocha wraz z kompanem Zbigniewem Chrząszczem( Aeroklub Wrocławski) ,wygrali tegoroczną edycję MP.
W zawodach wzięło udział 11 załóg z 6 klubów sportowych, zawodnicy latali na samolotach Cessna 152 oraz Diamond DA20.
Aeroklub Częstochowski reprezentowali również Marcin i Joanna Skalik, zajmując szóste miejsce w tabeli końcowej, natomiast Tomasz Koperski w parze z Dariuszem Lechowskim zajęli miejsce siódme.
Mistrzostwa były klasyfikacją pilotów do Kadry Narodowej 2019, były także ostatnim momentem przygotowań Rajdowej Reprezentacj Polski, do 21 Rajdowych Mistrzostw Świata.
Mistrzostwa odbędą się na Słowacji w miejscowości Dubnica, w dniach 30.07-11.08.2018r.

Serdecznie gratulujemy Januszowi kolejnego sukcesu.

Źródło:/ Wieczorek Flying Team