Sportowcy Częstochowy i regionu w roku 2017 wybrani. Michał Klimaszewski na drugim miejscu!!!

Znamy rozstrzygnięcie tegorocznej edycji plebiscytu na najlepszych sportowców Częstochowy i regionu w 2017 roku. To ranking od ponad 60 lat przygotowywany przez Regionalną Radę Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie. W dwudziestce znalazło się dwóch reprezentantów Aeroklubu Częstochowskiego.

Michał Klimaszewski zajął doskonałe drugie miejsce w tegorocznym plebiscycie. Janusz Darocha znalazł się w pierwszej dwudziestce. Warto zaznaczyć, że pod uwagę brano prawie 80 sportowców, którzy błysnęli sportową formą w roku 2017.

W imieniu Michała, któremu obowiązki nie pozwoliły na uczestnictwo w uroczystości, statuetkę i dyplom odebrał Włodzimierz Skalik, prezes Aeroklubu Częstochowskiego.

Michał Klimaszewski w ubiegłym roku został mistrzem świata w drużynie i II wicemistrzem świata indywidualnie w akrobacji szybowcowej w klasie advanced. Jest także aktualnym wicemistrzem kraju w tej lotniczej dyscyplinie.

Sukces w plebiscycie nie jest przypadkowy. Za nami jeden z najlepszych sezonów w sportowej rywalizacji naszych pilotów w ostatnich latach. I chyba żaden z klubów sportowych w naszym regionie nie może się pochwalić mistrzami i wicemistrzami globu w sezonie 2017.

Warto przypomnieć, że tytuł najlepszego sportowca regionu częstochowskiego 2015 zdobył Marcin Skalik.