Loty zapoznawcze szybowcem - Aeroklub Częstochowski

Terminy szkoleń:

Terminy szkoleń teoretycznych SPL

Minimum 5 chętnych osób.

Ośrodek szkolenia lotniczego Aeroklubu Częstochowskiego zastrzega sobie prawo do zmiany terminów kursów teoretycznych.

Istnieje możliwość indywidualnego trybu szkolenia teoretycznego.

Warunki dotyczące szkoleń i lotów na szybowcach

Aeroklub Częstochowski oferuje wszystkim chętnym powyżej 14 roku życia podstawowy kurs szybowcowy. Kurs składa się z dwóch etapów: szkolenia teoretycznego i szkolenia praktycznego.

Teoretyczny kurs szybowcowy obejmuje 65 godzin wykładów z następujących dziedzin lotniczych:

• Prawo lotnicze
  • Ogólna wiedza o szybowcu
  • Osiągi i planowanie lotu
  • Człowiek – możliwości i ograniczenia
  • Meteorologia
  • Nawigacja
  • Procedury operacyjne
  • Zasady lotu
  • Łączność

• Warunkiem dopuszczenia do lotów praktycznych jest zaliczenie egzaminów z wiedzy teoretycznej przedstawionej podczas zajęć, obecność na min. 75% wykładów, posiadanie ważnego orzeczenia lotniczo-lekarskiego klasy 1 lub 2, pisemna zgoda rodziców w przypadku osób poniżej 18 lat.

Szkolenie praktyczne na szybowcach odbywa się na szybowcu Bocian lub Puchacz. Można się szkolić startując z wykorzystaniem wyciągarki lub za samolotem. Szkolenie za wyciągarką wynosi minimalnie 55 lotów, za samolotem 45 lotów. Po szkoleniu podstawowym rozpoczyna się dalsze szkolenie do licencji pilota szybowcowego. Licencję można uzyskać po wylataniu minimum 15-stu godzin i wykonaniu przelotu samodzielnego 50 km lub 100 km z instruktorem.

Zapisy na szkolenia teoretyczne oraz praktyczne prowadzi:

Roman Kata ht.szybowce@aeroklub.czest.pl, tel. 607 612 455

Aby uzyskać więcej informacji wyślij zgłoszenie tutaj – skontaktujemy się z Tobą i udzielimy niezbędnych informacji dotyczących szkolenia.

Loty zapoznawcze szybowcem - Aeroklub Częstochowski

Szybowce