Weekend z ParaRudnikami

Prawie tysiąc metrów kwadratowych powierzchni i ponad 30 wystawców. W najbliższy weekend (27-28.05) 6 odsłona Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki. To święto wszystkich pasjonatów lotnictwa. Każdego roku na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego prezentowane są nowości ze świata sportów lotniczych. I po raz pierwszy na naszej imprezie – wyścigi dronów.

W tym roku pojawią się firmy prezentujące samoloty ultralekkie, wiatrakowce, motolotnie, paralotnie czy drony. Do tego cała gama akcesoriów, bez których żaden pilot nie wyobraża sobie zdobywania przestworzy. Będzie można więc wybrać dla siebie odpowiedni kombinezon, skompletować zestaw radiowy czy nawigację. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie lotu bez jego dokumentacji, będzie szeroki wybór sportowych kamer z profesjonalnymi uchwytami.

Para Rudniki są jedynymi targami w branży, gdzie nie ograniczają nas ściany hali wystawienniczej. Sprzęt będzie można do woli testować na terenie lotniska. A jest gdzie, bo to ponad 200 hektarów zabezpieczonej powierzchni, gdzie nikt przypadkowy nie będzie zakłócał atmosfery lotniczego święta.

Dla odwiedzających przygotowaliśmy pokazy sprawności wiatrakowców. Swoje możliwości zaprezentują także piloci, na co dzień obsługujący gaśniczego Dromadera, który już drugi sezon strzeże okolicznych lasów.

Targi będą atrakcyjne nie tylko dla kupujących. Spodziewamy się rzeszy pilotów paralotniowych, którzy już organizują się na internetowych forach. W sposób bezpieczny i zorganizowany będą mogli polatać nad okolicą. W ramach akcji „Otwarte Niebo” piloci z sekcji paralotniowej Aeroklubu Częstochowskiego będą zabierali zainteresowanych do najbardziej malowniczych zakątków Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Można się zatem spodziewać, że 27 i 28 maja niebo nad regionem zostanie usłane paralotniowymi skrzydłami.

Jak co roku podczas ParaRudnik do rywalizacji przystąpią zawodnicy Motoparalotniowej Kadry Narodowej. To najlepsi z najlepszych, wielokrotni mistrzowie Polski i globu i będzie można ich podziwiać w akcji.

Zupełną nowością podczas ParaRudnik będą wyścigi dronów. Zawody zostaną rozegrane na specjalnie do tego celu przygotowanym torze przeszkód. Udział w tym wydarzeniu zapowiedziało ponad 30 zawodników z Polski i zagranicy.