Znamy zwycięzców w V plebiscycie na 10 najlepszych sportowców lotniczych CUMULUSY 2019

W minioną niedzielę (2 lutego) przyznano najważniejsze nagrody środowiska lotniczego „lotnicze oskary”. Podczas uroczystej Gali w hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront wręczono statuetki dla najlepszych lotniczych sportowców, pilotów i grup pokazowych oraz fotografów.

W kategorii Cumulus Sportowy po raz drugi z rzędu zwyciężył Andrzej Sołtyk – Mistrz Świata w indoor skydivingu i zdobywca tytułu “najszybszego człowieka na świecie latającego w tunelu”. Oprócz statuetki Złotego Cumulusa i nagrody pieniężnej laureat odebrał z rąk prezesa Aeroklubu Polskiego – Jerzego Makuli – wyjątkowy voucher na lot do Waszyngtonu dla dwóch osób – nagrodę ufundowaną przez PLL LOT.
Podczas Gali wręczone zostały także trzy specjalne wyróżnienia przyznawane przez Kapitułę. Statuetką Cumulus SPECJALNY: AIR SHOW uhonorowano pilota samolotu odrzutowego SU-27 – pułkownika ukraińskich sił powietrznych Jurija Buławkę – za spektakularny pokaz podczas LOTOS Gdynia Aerobaltic 2019. Cumulus SPECJALNY: Promotor Lotniczy – za wyjątkowy wkład w promocję sportów lotniczych został przyznany firmie GASPOL S.A., a za niezwykłe osiągnięcia w sporcie szybowcowym wyróżniona została reprezentantka Aeroklubu Częstochowskiego Patrycja Pacak – pierwsza kobieta, która zwyciężyła w Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced.

Cumulus Sportowy:

1. Andrzej Sołtyk