5 miejsce Modelarni Lotniczej Aeroklubu Częstochowskiego w współzawodnictwie Klubów 2021

W ogólnopolskim współzawodnictwie modelarskich klubów sportowych Aeroklubu Polskiego za rok 2021 Aeroklub Częstochowski zajął V miejsce wśród 49 aeroklubów oraz licencjonowanych klubów i stowarzyszeń modelarskich. Tak wysoką lokatę na tle kraju zawdzięczamy dużemu zaangażowaniu naszego instruktora Mariusza Wrony.

Pamiątkowy dyplom w sobotę 19 marca na Kongresie Aeroklubu Polskiego odebrała z rąk Prezesa Aeroklubu Polskiego Jerzego Makuli Dyrektor Aeroklubu Częstochowskiego Anna Messyasz.

W 2021 roku sekcja modelarska Aeroklubu Częstochowskiego czynnie uczestniczyła w zawodach modeli.

Pierwsze rozgrywki w ubiegłym roku rozegrane zostały 09 maja był to Puchar Polski w klasach modeli halowych A6 i A6M. Zawody organizował Klub Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego w Łasku. Startowała w nich też reprezentacja Modelarni Aeroklubu Częstochowskiego, zdobywając w klasie A6 Juniorów Młodszych pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

30 Maja 2021r. na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego w Rudnikach odbyły się zawody modelarskie dla Dzieci i Młodzieży „Młodzi Modelarze Lotnicy na Start” – cykliczna, coroczna impreza będąca podsumowaniem pracy młodych modelarzy uczęszczających na zajęcia modelarskie.

6  listopada 2021 r zostały rozegrane w Grodkowie ostatnie zawody Pucharu Polski w sezonie 2021 w klasie A6 i A6/M.

Krzysztof Izydorczyk reprezentujący Aeroklub Częstochowski pokazał klasę stając cztery razy na podium. Wygrał zawody w klasie Juniorów oraz wygrał cały cykl Pucharów Polski Juniorów.

Uzyskane wyniki wystarczyły na 3 miejsce w klasyfikacji Seniorów i 2 miejsce w klasyfikacji całego cyklu Pucharu Polski Seniorów .

Podopieczni Aeroklubu Częstochowskiego pod okiem znakomitego instruktora Mariusza Wrony w minionym sezonie wykazali się dużym zaangażowaniem i umiejętnościami zdobywając wysokie V miejsce na tle wszystkich klubów modelarskich w kraju.

Instruktor Mariusz Wrona dziękuje Władzom Aeroklubu oraz wszystkim Wolontariuszom za czynne zaangażowanie w pomoc w organizacji Zawodów Modelarskich w sezonie 2021.

Serdeczne gratulacje 🙂