Lotnisko Rudniki

55. Święto Latawca już za nami

W minioną niedzielą na lotnisku Rudniki po raz 55 odbyło się Święto Latawca.
Pogoda choć kapryśna wytrzymała do końca. Mnóstwo przepięknych latawców cieszyły oczy.

W tym roku w zawodach wzięło udział 31 uczestników,  do konkurencji zostali dopuszczeni zawodnicy z własnoręcznie wykonanymi latawcami.
Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach : latawce płaskie dla uczestników do 14 lat, latawce skrzynkowe w tej samej klasie wiekowej oraz kategoria open wszystkie rodzaje latawców bez ograniczeń wiekowych.

Zawody rozpoczęły się od zapisów uczestników oraz przyznania im  indywidualnych numerów startowych.

Po dokonaniu wszystkich formalności nadszedł czas na punktację latawców.
Oceny każdego latawca dokonywała komisja sędziowska.
Przed lotami jako pierwsza dokonywana była ocena statyczna w której można było zdobyć  punkty za : konstrukcję latawca, staranność wykonania oraz zdobienie.
Maksymalna ilość punktów do zdobycia wynosiła 30 pkt.

W drugiej części zawodów oceniane były loty, każdy zawodnik demonstrował w locie swój latawiec.
Po sygnale startu podanym przez głównego sędziego, zawodnicy holowali latawce i ustawiali się na linii wyznaczonej przez organizatora w celu przyznania przez sędziów punktów.
Oceny były przyznawane za jakość lotu oraz dodatkowo za zaprezentowany efekt specjalny w locie. W tej części również było do zdobycia 30 punktów.

Święto Latawca zakończyło się uroczystym wręczeniem dyplomów oraz upominków, które ufundowała firma Hegelmann, która dodatkowo uświetniła imprezę pięknymi balonami, flagami i bańkami mydlanymi, oraz firma Demar, a nagrodę główną – rower ufundowany przez firmę erowery.pl rozlosowano wśród wszystkich uczestników 55 edycji Święta Latawca.

 

 

Klasyfikacja:

Latawce płaskie

  • I miejsce – Oskar Kaczor
  • II miejsce – Mikołaj Poliszuk
  • III miejsce –Wojciech Zawlik

Latawce Skrzynkowe

  • I miejsce – Wojciech Zawlik
  • II miejsce – Szymon Wrześniak
  • III miejsce – Tymoteusz Kowal

Klasa OPEN

  • I miejsce – Andrzej Pikosz
  • II miejsce – Jakub Kowal
  • III miejsce – Piotr Wójcik

 

Serdecznie gratulujemy 🙂

Dziękujemy osobom zaangażowanym w organizacje Święta Latawca, sponsorom – Krzysztofowi Mermerowi (erowery.pl), firmie Hegelmann oraz firmie Demar, sędziom: Dadze Jakubowskiej – Kaffce, Krzysztofowi Izydorczykowi, Łukaszowi Grajcarowi, Tomaszowi Wójcik, Maćkowi Białkowi, Justynie Kaniowskiej oraz Aleksandrze Politańskiej oraz Instruktorowi Aeroklubu Częstochowskiego – Mariuszowi Wronie – dzięki, któremu corocznie odbywa się impreza na wysokim poziomie organizacyjnym. Z całego serca dziękujemy!

0