75 lat minęło …

Aeroklub Częstochowski 10 listopada 2020 r. obchodził swoje 75 urodziny. Nie byłoby naszego stowarzyszenia gdyby nie wysiłek i upór jego członków – miłośników i pasjonatów lotnictwa. W tym wyjątkowym roku w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną obchody 75-lecia zostały rozłożone na kilka dni, ale dzięki temu mogliśmy celebrować urodziny Aeroklubu trochę dłużej.

8.10.2020 r.

Delegacja Klubu Seniorów Lotnictwa złożyła wiązankę pod pomnikiem na skwerze lotników oraz pod tablicą T.Więckowskiego na budynku Aeroklubu przy ul.POW 4. Balkon pomieszczeń klubowych przyozdobił okolicznościowy baner.

9.10.2020 r.

Odbyła się konferencja online dla mediów z udziałem Prezesa – Włodzimierza Skalika, Prezesa Częstochowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa – Romana Antonowicza, Dyrektora – Anny Messyasz oraz Rzecznika Prasowego – Pauli Malickiej-Brzdąk. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem Dziennikarzy, co przełożyło się na pojawienie się wielu publikacji o historii naszego Aeroklubu, audycji radiowych oraz informacji w lokalnej telewizji.

10.10.2020 r.

W uroczystym dniu 75 rocznicy Aeroklubu Częstochowskiego przedstawiciele, członkowie, współpracownicy oraz instruktorzy złożyli kwiaty pod pamiątkowymi tablicami oraz skromnie uczcili ten wspaniały dla nas dzień życząc sobie kolejnych pięknych rocznic.  Obchody zostały uwieńczone rocznicowym lotem 🙂  (film rocznicowy)

Poniżej jako ciekawostkę zamieszczamy kalendarium dziejów Aeroklubu Częstochowskiego. To tylko namiastka ale mamy nadzieję, że będzie dla Państwa inspiracją do odwiedzenia wspaniałego i niezwykłego miejsca, którym jest Lotnisko Rudniki/ k. Częstochowy.

Kalendarium Aeroklubu Częstochowskiego