XIV Jurajskie Zawody Samolotowe im. Piotra Sikorskiego zostały rozegrane

W tym roku Zawody Jurajskie odbyły się już czternasty raz. Mimo, że poza Pucharem Polski zawody cieszą się dużą popularnością i są również znakomitym miejscem do kontynuacji treningu i zmierzenia się również z mistrzami sportu precyzyjnego w jednej stawce.

W tegorocznej edycji rywalizowało 11 drużyn. Poniżej prezentujemy wyniki zawodów:

Klasyfikacja ogólna:

I miejsce – Krzysztof Skrętowicz – Anna Skrętowicz
II miejsce – Janusz Darocha – Anna Darocha
III miejsce – Marcin Górnik – Kinga Kulec

Klasyfikacja rodzinna:
I miejsce – Tomasz Koperski – Magdalena Koperska
II miejsce – Joanna Skalik – Michał Kremblewski
III miejsce – Andrzej Rybski – Małgorzata Rybska

Najmłodsza załoga: Joanna Skalik – Michał Kremblewski

Najlepsza załoga amatorska: Jan Kłudkiewicz – Piotr Kułakowski

Gratulujemy Zawodnikom i zapraszamy w przyszłym roku na XV jubileuszową odsłonę imprezy!

Jurajskie Zawody Samolotowe im. Piotra Sikorskiego organizowane są z inicjatywy kierownictwa Aeroklubu Częstochowskiego oraz firmy Unimot – głównego sponsora, zawody poświęcone są pamięci Piotra Sikorskiego – pilota Aeroklubu Częstochowskiego, który w dniu 22 lipca 2007 roku wraz z rodziną i przyjaciółmi zginął w wypadku samolotowym na lądowisku Weremień w Bieszczadach.

Nasi zawodnicy chwilę przed rozegraniem sobotniej konkurencji (fot. EPRU Spotting Team)