Akrobacja na medal(e) – Suwałki 2022 – nasi zawodnicy zdominowali podium

W Suwałkach zakończyły się właśnie Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej w klasach Intermediate, Advanced i Unlimited.

Zawodnicy Aeroklubu Częstochowskiego zdominowali podium w Akrobacji Szybowcowej. W rozegranych w Suwałkach Mistrzostwach Polski w Akrobacji Szybowcowej w klasie ADVANCED akrobaci Aeroklubu Częstochowskiego odnieśli duży sukces zajmując pierwsze i drugie miejsce. Mistrzem Polski został Paweł Mazur, wicemistrzem Piotr Sieradzan. W odbywających się równolegle Zawodach Akrobacyjnych w klasie Unlimited (zawody nie miały statusu Mistrzostw Polski tylko z uwagi na zbyt małą liczbę zawodników ) zwyciężył Michał Klimaszewski.

Możemy się również poszczycić podium w Akrobacji Samolotowej w 56 Mistrzostwa Polski w klasie INTERMEDIATE Mariusz Szarawara – zawodnik naszego Aeroklubu zajął III miejsce.

'Mimo wielu problemów rozegraliśmy z powodzeniem zawody i osiągnęliśmy przyzwoite wyniki. Teraz czas przygotowywać się do odbywających się w tym roku w Francji Mistrzostw Świata.” – mówią zawodnicy.

Serdecznie gratulujemy Wszystkim Zawodnikom osiągniętych rezultatów trzymając mocno kciuki za kolejne sukcesy. Warto dodać, że w naszym aeroklubie regularnie odbywają się treningi akrobacyjnej szybowcowej kadry narodowej. Zapraszamy do częstych odwiedzin naszego lotniska 🙂

FOTORELACJA – zdjęcie Organizatora i własne