Skrócony kurs szybowcowy – sprawdź czy latanie jest dla Ciebie

Oferta dwudniowego kursu szybowcowego skierowana jest dla tych dla których lot zapoznawczy to za mało.

Szkolenie, zgodne z programem szkolenia do licencji pilota szybowcowego (SPL) składa się z dwóch części:

Szkolenie teoretyczne – 1 dzień (piątek od godziny 15:00)

a) Prawo lotnicze oraz procedury kontroli ruchu lotniczego

b) Łączność

c) Zasady lotu

d) Procedury operacyjne

e) Ogólna wiedza o statku powietrznym

W sumie 5.5 h „w ławce” oraz 22 h „na odległość”. Razem teoria 27.5 h.

Na 5 dni przed startem szkolenia uczestnicy otrzymują dostęp do platformy zdalnej z informacjami które trzeba przyswoić.

2. Szkolenie praktyczne (loty zapoznawcze i na naukę lotu prostego i zakrętów) – 2 dzień (sobota od godziny 8:00)

a) 10 lotów z instruktorem za wyciągarką lub

b) 6 lotów z instruktorem za samolotem

Aby przystąpić do dwudniowego kursu nie ma konieczności wykonywania badań lotniczo-lekarskich. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda opiekunów prawnych.

Cena kursu teoria plus 10 lotów z instruktorem za wyciągarką to 1750 zł – minimalna ilość uczestników – 3.

Cena kursu teoria plus 6 lotów z instruktorem za samolotem to 2350 zł – minimalna ilość uczestników – 2.

Terminarz szkoleń:

Startujemy od kwietnia z kursami, terminy szkoleń będą ustalane na podstawie zgłoszeń.

Kwestie szkoleniowe i zapisy – Roman Kata tel: 607612455, ht.szybowce@aeroklub.czest.pl

Kwestie finansowe – Anna Messyasz tel: 783995277, dyrektor@aeroklub.czest.pl

Istnieje możliwość kontynuacji szkolenia po zaliczeniu badań lotniczo-lekarskich i dopłaceniu za dodatkowe szkolenie praktyczne i teoretyczne. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu w przypadku braku wystarczającej liczby chętnych lub niekorzystnych warunków atmosferycznych.