Fantastyczny wynik na Samolotowych Rajdowych Mistrzostwach Polski. Piloci Aeroklubu Częstochowskiego nie dali szans rywalom

Piloci Aeroklubu Częstochowskiego w tym sezonie nie mają sobie równych. Podczas zakończonych w niedzielę 7. Samolotowych Rajdowych Mistrzostw Polski, rozgrywanych na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego, zajęli wszystkie miejsca na podium.

Tak, jak na zakończonych niedawno mistrzostwach świata w lataniu precyzyjnym, znów pierwsze skrzypce grali Janusz Darocha i Krzysztof Skrętowicz. Darocha w parze ze Zbigniewem Chrząszczem (Aeroklub Wrocławski) sięgnęli po złoto. Tuż za nimi uplasowała się częstochowska para Krzysztof Skrętowicz/Jakub Klęczar. Na najniższym stopniu podium stanęli Marcin i Joanna Skalikowie. 7 miejsce w końcowej klasyfikacja dla Marcina Górnika, który startował z Kingą Rusin.

Bezkonkurencyjnym w klasyfikacji lądowań był duet Skrętowicz/Klęczar. W tej konkurencji jako jedyni przyziemiali bezbłędnie, czyli za zero punktów karnych.

Zawody na lotnisku w Szymanowie były kwalifikacją do Kadry Narodowej 2018 i jednym z elementów przygotowań do największych imprez międzynarodowych, w tym XXI Samolotowych Rajdowych Mistrzostw Świata, które w przyszłym roku zostaną rozegrane na Słowacji.

foto: Maciej Piotrowski