Lotnisko Rudniki

Głosuj na Darochę i Klimaszewskiego w plebiscycie na najlepszych sportowców regionu roku 2017

Na stronie internetowej Życia Częstochowy i Powiatu trwa głosownie w corocznym plebiscycie na najlepszych sportowców, trenerów oraz działaczy regionu częstochowskiego. Wśród nominowanych znaleźli się przedstawiciele kilkunastu dyscyplin sportu. Nie zabrakło przedstawicieli Aeroklubu Częstochowskiego. Ale nie ma się czemu dziwić, wszak był to jeden z najlepszych sezonów w sportowej rywalizacji naszych pilotów w ostatnich latach. I chyba żaden z klubów sportowych w naszym regionie nie może się pochwalić mistrzami i wicemistrzami globu w sezonie 2017.

W plebiscycie organizowanym co roku przez Radę Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie oddawać głosy na dwóch naszych reprezentantów – Janusza Darochę i Michała Klimaszewskiego.

W 2017 roku Janusz Darocha zdobył srebrny medal podczas Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostw Świata rozgrywanych w austriackim Spitzerberg. Odebrał także złoto w klasyfikacji drużynowej.

Michał Klimaszewski w ubiegłym roku został mistrzem świata w drużynie i II wicemistrzem świata indywidualnie w akrobacji szybowcowej w klasie advanced. Jest także aktualnym wicemistrzem kraju w tej lotniczej dyscyplinie.

Głosować na naszych zawodników możecie do 11 lutego na stronie internetowej Życia Częstochowy i Powiatu – http://zycieczestochowy.pl/

Rozstrzygnięcie nastąpi 12 lutego podczas obrad kapituły, a wręczenie nagród 23 lutego

Warto przypomnieć, że tytuł najlepszego sportowca regionu częstochowskiego 2015 zdobył Marcin Skalik.

0