Lotnisko Rudniki

I Zawody na Celność Lądowania im. Instruktora Pilota Daniela Sosnowskiego – Święto Lotnictwa i Wspomnień

14 października 2023 to wyjątkowa data w kalendarzu Aeroklubu Częstochowskiego, ponieważ w tym dniu odbyły I Zawody na Celność Lądowania im. Instruktora Pilota Daniela Sosnowskiego. Pomimo pewnych obaw co do pogody, niebo sprzyjało uczestnikom, a zawody przyciągnęły zarówno doświadczonych pilotów, jak i entuzjastów lotnictwa. To wydarzenie nie tylko dostarczyło emocji związanych z rywalizacją, ale także uczciło pamięć jednego z najważniejszych pilotów instruktorów naszego Aeroklubu – Daniela Sosnowskiego.

Pogoda dopisała, co pozwoliło na rozegranie konkurencji zarówno samolotowej, jak i szybowcowej, a rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: pilotów i niepilotów. Jednak zanim ogłoszono wyniki i uroczyście zakończono zawody, grupa pilotów wyruszyła na grób Ś.P. Daniela Sosnowskiego, aby uczcić jego pamięć.

W konkurencji samolotowej wzięło udział 23 zawodników, którzy rywalizowali w kategorii pilotów i niepilotów. Wyniki prezentują się następująco:

Kategoria pilot:

 • I miejsce (ex aequo): Paulina Sosnowska i Jacek Bogatko
 • III miejsce: Robert Długopolski oraz Szymon Kut

Kategoria niepilot:

 • I miejsce: Marek Olczyk
 • II miejsce: Michał Szota
 • III miejsce: Marcin Dziubczyk

W konkurencji szybowcowej udział wzięło aż 27 uczestników, w tym 3 niepilotów. Oto wyniki:

Kategoria pilot:

 • I miejsce: Paweł Łyscarz
 • II miejsce: Adrian Studniczek
 • III miejsce: Leszek Łebek

Kategoria niepilot:

 • I miejsce: Maciej Witowski
 • II miejsce: Zosia Bagińska
 • III miejsce: Paulina Hrapkowicz

 

Podczas uroczystego zakończenia zawodów wręczono również dyplomy i odznaki „3 mewki” kursantom, którzy ukończyli podstawowe szkolenie szybowcowe.

Nie zapomniano też o tych, którzy przez cały sezon 2023 aktywnie wspierali klub i pomagali na kwadracie szybowcowym, zostali obdarowani dodatkowymi podziękowaniami i nagrodami pieniężnymi, który ufundował anonimowy sponsor.

Uroczystość zakończenia zawiązała się w wspaniałą imprezę, na której uczestnicy wspólnie wspominali Ś.P. Daniela Sosnowskiego oraz planowali kolejny sezon pełen lotniczych wyzwań. To wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko podkreśla pasję i zaangażowanie społeczności lotniczej, ale również hołduje pamięci niezapomnianego instruktora.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy organizatorom za to niezapomniane wydarzenie, które na pewno pozostanie w sercach miłośników lotnictwa na długo.

Dziękujemy też koleżance Pauli Malickiej za przygotowanie grafik reklamowych oraz wystawy upamiętniającej Ś.P.  Instruktora Pilota Daniela Sosnowskiego. Podziękowania dla przewodniczących sekcji – Marka Iwińskiego oraz Krzysztofa Kleta za perfekcyjną organizację, oraz dla pracowników Aeroklubu. Bez Was nie byłoby to możliwe!

0