I Zawody Samolotowe ANR o Puchar Prezesa ACZ, Konsultacje i Ogólnopolskie Zawody im. Z Dudzika

W dniach od 16 kwietnia do 18 kwietnia 2024 r. na naszym lotnisku w Rudnikach odbyły konsultacje dla Samolotowej Kadry Narodowej w lataniu rajdowym oraz ANR.

W ramach tych konsultacji, 16 kwietnia 2024 roku miały miejsce pierwsze zawody samolotowe ANR o Puchar Prezesa Aeroklubu Częstochowskiego. W zaciętej rywalizacji zwyciężyła załoga w składzie Michał Bartler (Aeroklub Stalowowolski) i Oleksandr Balytskyi (Aeroklub Radomski) . Drugie miejsce zajęli Michał Wieczorek i Marcin Kwiatosz (Aeroklub Krakowski) , a trzecie miejsce przypadło załodze Michał i Marcin Chrząszcz (Aeroklub Wrocławski) .

W konsultacjach wzięło udział 14 załóg. Od 19 kwietnia miała się rozpocząć rywalizacja w 42. Ogólnopolskich Zawodach Samolotowych im. Z. Dudzika. Jednakże, zmienna pogoda pokrzyżowała plany, uniemożliwiając przeprowadzenie jakiejkolwiek konkurencji rajdowej. Pierwsza konkurencja, która rozpoczęła się 19 kwietnia 2024 została anulowana ze względu na nierówne warunki pogodowe dla zawodników. Kolejne dni również nie przyniosły poprawy pogody.

Mimo tych niesprzyjających okoliczności, już teraz zapewniamy, że będziemy pracować nad organizacją kolejnych wydarzeń. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, sędziom i pomocnikom i zapraszamy do śledzenia naszej strony, aby być na bieżąco z naszymi kolejnymi działaniami.

Foto: Robert Filipczak