IX Mistrzostwa Świata Akrobacji Szybowcowych – Polska drużyna zdobyła srebro w klasie Advanced !

W miniony weekend w Czeskich Zbraslavicach, zakończyły się IX Mistrzostwa Świata akrobacji szybowcowych.

Rywalizacja pilotów rozgrywała się w klasie Advanced oraz Unlimited.
W klasie Advanced Polskę reprezentowali : Patrycja Pacak(ACz), Michał Klimaszewski(ACz), Wojciech Gałuszka oraz Sławomir Cichoń.
Natomiast w klasie Unlimited walczyli : Stanisław Makula, Jan Makula oraz Piotr Lewandowski.

Polscy piloci zaprezentowali bardzo wysoki poziom akrobacji, zdobywając drużynowo tytuł Wicemistrzów Świata w Klasie Advanced.
Srebro wywalczyli: Michał Klimaszewski(ACz), Wojciech Gałuszka oraz Sławomir Cichoń.

– Wywalczyliśmy drużynowe srebro, brązowy medal w wiązance free-known, i srebrny za wiązanki unknown – (Michał Klimaszewski).

Jesteśmy bardzo dumni z naszego pilota Michała Klimaszewskiego – tegorocznego Mistrza Polski akrobacji szybowcowych, który po raz kolejny zaprezentował wysoki poziom swoich umiejętności.
W ogólnej punktacji Michał Klimaszewski zdobył 5727,70 pkt, uzyskał również wysokie noty w wiązance free-know oraz unknow.

Serdeczne Gratulacje dla Michała !

źródło/dlapilota.pl
źródło foto/Ośrodek szkolenia akrobacji szybowcowej ACz