Jubileusz 40-lecia Częstochowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa

Zdjęcie grupowe wykonane przez Andrzeja Szymczaka z Warszawskiego KSL, uzupełnione nazwiskami uczestników.

19 listopada 2022 r. Częstochowski Klub Seniorów Lotnictwa obchodził swoje 40 urodziny. Obchody jubileuszu odbyły się w restauracji Viking z udziałem ok 70 osób, w tym goście honorowi oraz zaprzyjaźnione Kluby Seniorów Lotnictwa.

Salę przyozdabiał sztandar Aeroklubu Częstochowskiego, okolicznościowy baner 40-lecia, tablice z nazwiskami wszystkich dotychczasowych członków Klubu w ilości 174 osób oraz życiorys założyciela i patrona Klubu – Henryka Furmańczyka.

W uroczystości wzięli udział goście honorowi: Pani Maryla Furmańczyk, synowa Henryka Furmańczyka, wiceprezydent miasta Częstochowa – dr Ryszard Stefaniak, Wójt Gminy Rędziny – Paweł Militowski, prezes Rady Seniorów Lotnictwa – Leszek Mańkowski, prezes Aeroklubu Częstochowskiego – Włodzimierz Skalik, prezes honorowy CzKSL – Andrzej Tajchman, Paweł Dziuba.

W spotkaniu wzięły też udział zaprzyjaźnione kluby seniorów lotnictwa: Warszawski, Krakowski, Rybnicki i Gliwicki.

Po powitaniu gości odegrany został marsz lotników, po czym chwilą ciszy uczczono pamięć ponad 20 seniorów, którzy w okresie od poprzedniej rocznicy odeszli na wieczną służbę w niebieskiej eskadrze.

Główną część programu stanowiło wspomnienie minionych 5 lat, które przedstawił prezes Klubu Roman Antonowicz w postaci prezentacji multimedialnej, którą przygotował. Po zakończeniu prezentacji nastąpiło wręczanie przez Prezydenta Stefaniaka, Prezesa Skalika, Prezesa Mańkowskiego, Wójta Militowskiego wyróżnień dla seniorów.

Zarząd Aeroklubu Polskiego na wniosek Zarządu Aeroklubu Częstochowskiego przyznał następujące wyróżnienia:

Złota Odznaka Za Zasługi dla Aeroklubu Polskiego:

Odznaka Zasłużony Działacz Lotnictwa Sportowego – odznaka Aeroklubu Polskiego:

Zarząd Aeroklubu Częstochowskiego postanowił uhonorować Złotą Odznaką „Za Zasługi dla Aeroklubu Częstochowskiego” następujących członków

• Marek Jagoda
  • Jerzy Snoch
  • Tomasz Kita
  • Grzegorz Buszko
  • Andrzej Kochalski

Wszystkim obdarowanym składamy ogromne podziękowania za wieloletni wkład, trud i ogrom pracy na rzecz lotnictwa.

Prezes Aeroklubu Częstochowskiego – Włodzimierz Skalik na ręce Pana Romana Antonowicza przekazał gratulacje i życzenia dla Częstochowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa.

Gratulacje popłynęły również od innych zaproszonych gości i przyjaciół Częstochowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa.

Część oficjalną uzupełniła deklamacja wiersza lotniczego przez panią Edmundę Bodankę oraz gromkie 100 lat odśpiewane przez uczestników spotkania przy akompaniamencie pana Zygmunta.

Część nieoficjalną rozpoczęło zapalenie ogni sztucznych na wspaniałym torcie okolicznościowym , przygotowanym przez naszego sympatyka – Michała Parkitnego. Na torcie znalazło się zdjęcie zbiorowe z poprzedniej 35 rocznicy. W części biesiadnej członkowie KSL mieli możliwość powspominania minionych czasów. Były też tańce i muzyka.