Mamy złoto i brąz w 40-tych Ogólnopolskich Zawodach Samolotowych im. Zdzisława Dudzika

W dniach 14-17 października odbyły się 40-te Ogólnopolskie Zawody samolotowe im. Zdzisława Dudzika, które zorganizowała i przeprowadziła Górska Szkoła Szybowcowa ŻAR Aeroklubu Polskiego oraz Komisja Samolotowa Aeroklubu Polskiego na lotnisku Górskiej Szkoły Szybowcowej ŻAR w Międzybrodziu Żywieckim.

W zawodach wzięło udział sześć dwuosobowych załóg. Zawodnicy startowali na samolotach Cessna 152 i 3XTrim. Rozegrano dwie konkurencje nawigacyjne.

W zawodach zwyciężyła załoga w której skład wchodził reprezentant, wielkokrotny mistrz Świata i Europy, członek honorowy naszego Aeroklubu – Janusz Darocha wraz z Zbigniewem Chrząszcz (Aeroklub Dolnośląski).  Brąz uzyskała załoga Krzysztof Skrętowicz (Aeroklub Częstochowski) i Jerzy Markiewicz (Aeroklub Krakowski).

Serdeczne gratulacje.

Fotorelacja dzięki uprzejmości Pana Wojciecha Kos. Dziękujemy 🙂