Marcin Skalik został Drużynowym Mistrzem Świata w 25. Mistrzostwach Świata w Lataniu Precyzyjnym

W dniach 20-27.08.2022 r. odbyły się na lotnisku Albi Le Séquestre we Francji 25 Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym.

Polacy uzyskali rewelacyjne wyniki: Michał Wieczorek zajął pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji indywidualnej i tym samym zachował tytuł Mistrza Świata w Lataniu Precyzyjnym. Jego wynik to 371 punktów. Tytuł Wicemistrza wywalczył Marcin Chrząszcz z wynikiem 387 punktów.

Reprezentant naszego Aeroklubu Marcin Skalik wraz z Michałem i Krzysztofem Wieczorkiem z Aeroklubu Krakowskiego zdobyli również złoto drużynowe.

W klasyfikacji generalnej Marcin zajął 9 miejsce a Krzysztof Skrętowicz – nasz drugi reprezentant 10-te na 50 startujących zawodników.

W niedzielę 28.08.2022 roku powitaliśmy na lotnisku EPRU wraz z ekipą DDTVN naszego Mistrza Marcina.

Serdeczne gratulacje!

Szczegółowe wyniki MŚ znajdują się na stronie organizatora: https://wpfc2022.fr/results/