Modelarska

Modelarstwo lotnicze to nie tylko „sklejanie patyczków”, poza wzbogacaniem zdolności manualnych to przede wszystkim rozwijanie wyobraźni i zdobywanie wiedzy, to nauka fizyki, matematyki, ale też historii. Uczestnictwo w zorganizowanych zajęciach uczy systematyczności i pracy w grupie, a udział w zawodach samodyscypliny i walki ze stresem. Jest wspaniałą twórczą zabawą zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, oraz pewną odskocznią od tak popularnego dzisiaj spędzania wolnego czasu przy komputerze lub telewizorze.

Każdego roku, cyklicznie, większość Aeroklubów, w tym Aeroklub Częstochowski organizuje zawody dla najmłodszych adeptów sztuki modelarskiej:
– zawody latawców „Święto latawca”
– zawody szybowców halowych klasy F1N
– zawodu modeli balonów klasy FB
– zawody „Młodzi Modelarze na start” w klasach F1A/M, F1H, F1G, S6A itp.

Zapraszamy do udziału w zajęciach Modelarni Lotniczej Aeroklubu Częstochowskiego w klubie spółdzielczym CSM “Nasza Praca”, ul. Broniewskiego 3 w Częstochowie.
Zajęcia dla dzieci w wieku 9-16 lat odbywają się w każdą środę 16.00 – 19.00.
Serdecznie zapraszamy!