Obchody Święta Lotnictwa w Aeroklubie Częstochowskim – 2020 r

Częstochowski Klub Seniorów Lotniska obchodził dziś (29.08.2020r) Święto Lotnictwa. Przedstawiciele Klubu złożyli wiązanki pod tablicą poświęconą Tadeuszowi Więckowskiemu na POW 4, na Skwerze Lotników oraz na lotnisku Rudniki pod tablicami Henryka Sięgi oraz Henryka Furmańczyka.

Minutą ciszy uczczono pamięć o tragicznie zmarłym Marku Małolepszym oraz odczytano wspomnienie napisane przez pierwszego instruktora Marka – Aleksandra Kujawskiego.

Prezes CzKSL Roman Antonowicz złożył życzenia Jubilatom, ktorych urodziny przypadają w Święto Lotnictwa, 100 lat i przekazał symboliczne upominki. Stefan Wolak – 90 lat, Władysław Duda – 85 lat, Andrzej Kochalski – 70 lat.

Poetka Edmunda Bogdanka – gość specjalny – wyrecytowała jeden z wierszy z nowego tomiku poezji poświęconemu lotnictwu oraz podarowała jeden egzemplarz do biblioteczki ACz.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem oraz lotami szybowcowwymi dla chętnych.