Sekcja paralotniowa
Aeroklub Częstochowski

W ramach Aeroklubu Częstochowskiego działa sekcja paralotniowa skupiająca sympatyków i pilotów latających na paralotniach. Swoje paralotniowe cele realizujemy w formie lotów swobodnych PG jak i napędowych PPG/PPGG.

Sekcja paralotniowa Aeroklubu Częstochowskiego

Loty swobodne odbywają się na lotnisku w Rudnikach (starty za wyciągarką) razem z działalnością zaprzyjaźnionej szkoły paralotniowej "Airaction" Waltera Wojciechowskiego oraz na wyjazdach paralotniowych w góry zarówno polskie (głównie Beskid Śląski - Żar, Skrzyczne) jak i zagraniczne Słowenia (Lijak, Kobala), Włochy (Bassano), Rumunia, Ukraina, itd...wszędzie tam gdzie jest jakaś miejscówka do latania i mamy ochotę tam pojechać i polatać, często łączymy wyjazdy turystyczne z możliwością polatania w urokliwych miejscach.

Loty napędowe organizujemy na lotnisku w Rudnikach w praktycznie każdy dzień lotny gdy pogoda na to pozwala, organizujemy tez wyjazdy do ciekawych miejsc na terenie kraju i na popularne imprezy paralotniowe (Chemieloty w Krasnymstawie, Festiwal Wiatru w Ustce, ParaJura w Niegowoniczkach, ParaGienek w Przychodach nad Pilicą, Polatane Mielno).

Sekcja dysponuje swoim hangarem w zachodniej części bazy hangarowej w której gromadzimy nasz sprzęt i gdzie się spotykamy przed i po lotach. Do naszej sekcji należą osoby wykonujące loty nie tylko na paralotniach oraz jednocześnie na innych statkach powietrznych, mamy aktywnego motolotniarza, kilku spadochroniarzy, pilota samolotu

Wszystkich chętnych zainteresowanych zapraszamy na lotnisko w Rudnikach, można nas spotkać, zobaczyć jak wygląda lotnictwo paralotniowe, porozmawiać, skorzystać z lotu zapoznawczego czy wyszkolić się do Świadectwa Kwalifikacji Pilota Paralotni.

Przed przyjazdem prosimy o wcześniejszy kontakt z przewodniczącym sekcji - kontakt na stronie www Aeroklubu częstochowskiego w zakładce kontakt (przewodniczący sekcji paralotniowej).

Umow się na lot zapoznawczy

Paralotniowa