Pararudniki Drone Racing 2018. Wielkie ściganie już w czerwcu

Adrenalina, prędkość, sprzęt wart kilkadziesiąt tysięcy złotych, sport przyszłości. Tak w kilku słowach można scharakteryzować zawody w wyścigach dronów Pararudniki Drone Racing 2018. W zawodach organizowanych przez Aeroklub Częstochowski, które odbędą się w dniach 9-10 czerwca 2018 zmierzy się kilkudziesięciu zawodników, którzy na specjalnie przygotowanym torze, zbudowanym na stadionie LKS Warta Mstów, rywalizować będą o wygraną, ale i o punkty, ponieważ tegoroczne zmagania odbędą się w randze Pucharu Polski.

Dron Race to wyścig quadrokopterów po wyznaczonej trasie z przeszkodami. Modele mają za zadanie pokonać trasę w jak najkrótszym czasie. Piloci będą musieli zadbać o zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych oraz unikanie zderzeń z innymi quadami. Wszystko to prezentuje się niezwykle widowiskowo. Drony pilotowane będą w systemie RC FPV (Remote Controlled First Person View) polegającym na tym, że modelarz sterując modelem ma stały podgląd na żywo z kamery umieszczonej na modelu. Tym sposobem pilotujący ma wrażenie, jakby siedział w kabinie modelu.

Sport dronowy mimo, że jest wciąż młodą dyscypliną sportową rozwija się niezwykle prężnie, dostarcza wielu emocji i jest bardzo widowiskowy. Przyciąga on wiele światowych marek, które upatrują w nim wielki potencjał i motor napędowy do rozwoju technologicznego.

Aeroklub Częstochowski zapisał się na kartach historii jako organizacja o bogatych tradycjach i dużych osiągnięciach sportowych. Staliśmy się pionierem i inspiracją do organizacji targów lotnictwa czy pikników lotniczych. Kontynuując tradycję pragniemy aby i sport dronowy rozwijał się przy naszym udziale, a zawodnicy odnosili sukcesy na arenie międzynarodowej.

Od zawodnika, który będzie chciał liczyć się w walce o Puchar Polski, wymagana będzie licencja sportowa. Organizatorzy chcąc jednak dać szansę również mniej doświadczonym zawodnikom, którzy chcą spróbować swoich sił, dopuszczając udział zawodników bez licencji. Taki zawodnik musi liczyć się jednak z tym, że nie będzie uwzględniony w klasyfikacji Pucharu Polski.

W tym roku do udziału w evencie zaproszone zostały także firmy i instytucje z branży bezzałogowej, którzy podczas dwudniowej imprezy będą mogły zaprezentować swoje produkty i osiągnięcia w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Organizacją zawodów, podobnie jak w zeszłym roku zajęli się pracownicy firmy Na Horyzoncie, będący członkami Aeroklubu Częstochowskiego oraz częstochowska grupa SC34 Drone.

Serdecznie zapraszamy do współpracy i pomocy w organizacji imprezy firmy i przedsiębiorstwa. Warto mieć w swoim portfolio uczestnictwo w organizacji zawodów sportu przyszłości.