Patrycja Pacak -Laureat w kat. Najlepszy Sportowiec w 63 Plebiscycie na najpopularniejszego zawodnika, trenera oraz działacza regionu częstochowskiego 2020 roku

Dotarła do nas świetna wiadomość od Wiceprezesa Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie – Pana Jerzego Raganiewicza o tym, że Patrycja Pacak – członek i zawodniczka Aeroklubu Częstochowskiego została laureatem 1.w kat. Najpopularniejszego Sportowca w 63 Plebiscycie na najpopularniejszych zawodników, trenerów oraz działaczy regionu częstochowskiego 2020 roku. Czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie, które w związku z pandemią koronawirusa odbędzie się w najbliższym z możliwych terminów do przeprowadzenia tego typu przedsięwzięcia.

Dołączamy się do gratulacji złożonych Patrycji przez Organizatorów Plebiscytu życząc aby 2021 był równie pełny sukcesów jak i 2020.

Patrycja Pacak – aktualna Mistrzyni Świata w Akrobacji Szybowcowej w 2020 roku zadebiutowała w sporcie samolotowym, zajmując pierwsze miejsce w Pucharze Polski w Akrobacji Samolotowej. Zawody im. Lecha Marchelewskiego w klasie Intermediate rozegrały się w dniach 25-29.08.2020 r. na gościnnym lotnisku w Przylepie. W dniach 07-13.09.2020 r. na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu odbyły się 54. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej, gdzie w klasyfikacji ogólnej Patrycja zajęła 3 miejsce i uzyskała tytuł II-vce Mistrza Polski w klasie Intermediate. Zdobyła również srebrny medal w programie znanym oraz brązowy w wiązance nieznanej. Patrycja jest również instruktorem szybowcowym Aeroklubu Częstochowskiego – na lotnisku w Rudnikach prowadzi szkolenia z akrobacji wyższej dla przyszłych zawodników oraz dla tych, którzy po prostu chcą nauczyć się latać „do góry nogami”.