Polska reprezentacja rozbija bank, Janusz Darocha z brązowym medalem – podsumowanie XXII Samolotowych Mistrzostw Świata w Lataniu Rajdowym

Reprezentacja Polski po raz kolejny pokazała klasę i kunszt przywożąc worek medali z XXII Samolotowych Mistrzostwach Świata w Lataniu Rajdowym, które zostały rozegrane w Republice Południowej Afryki w dniach 14-17 listopada 2022 r.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli Krzysztof i Kamil Wieczorkowie z Aeroklubu Krakowskiego, drugie Michał Wieczorek (Aeroklub Krakowski) i Marcin Kwiatosz(Aeroklub Warszawski).

Drużynowo pierwsze miejsce zajęli Krzysztof, Kamil i Michał Wieczorkowie, Marcin Kwiatosz i kierownik reprezentacji Marcin Skalik (Aeroklub Częstochowski).

W konkurencji lądowań na pierwszym miejscu uplasowała się załoga Krzysztof i Kamil Wieczorkowie.

Janusz Darocha – honorowy członek Aeroklubu Częstochowskiego, wielokrotny Mistrz Świata i Europy w lataniu precyzyjnym i rajdowym zdobył brąz w konkurencji lądowań Nawigatorem w załodze był Zbigniew Chrząszcz z Aeroklubu Dolnośląskiego.

Jesteśmy dumni z Was wszytkich, ogromne gratulacje!