Lotnisko Rudniki

Srebro dla Michała Klimaszewskiego w mistrzostwach Polski w akrobacji szybowcowej

Michał Klimaszewski z Aeroklubu Częstochowskiego wicemistrzem Polski 2017 w akrobacji szybowcowej w klasie advanced. Zawody rozegrano na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu.

Do rywalizacji w 22 Mistrzostwach Polski w Akrobacji Szybowcowej (26.06-2.07) stanęło 10 najlepszych krajowych akrobatów. W tej stawce aż 5 reprezentantów naszego Aeroklubu. Michał Klimaszewski bronił tytułu mistrzowskiego, wywalczonego przed rokiem we Wrocławiu. Tym razem musiał jednak zadowolić się srebrnym medalem. O włos wyprzedził go Mirosław Wrześniewski z Aeroklubu Poznańskiego. Trzecia była poznanianka Agata Nykaza. Zresztą skład ubiegłorocznego podium we Wrocławiu wyglądał dokładnie tak samo.

Na piątej pozycji zawody zakończył Jerzy Mercik. Siódmy był Paweł Mazur, na ósmej pozycji uplasował się Jacek Bogatko, a dziewiąte miejsce zajęła Patrycja Pacak.

Zawody w randze mistrzostw Polski to dla naszych reprezentantów jeden z ostatnich sprawdzianów formy przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w akrobacji szybowcowej. Te na przełomie lipca i sierpnia odbędą się także w Toruniu.

foto: Aeroklub Pomorski 

0