Święto Lotnictwa Polskiego 2022 i jego obchody w Aeroklubie Częstochowskim

Wszystkim Lotnikom oraz Miłośnikom lotnictwa z okazji Dnia Święta Lotnictwa Polskiego pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, wytrwałości, nieustającej pasji odkrywanej na nowo każdego dnia, bezpiecznych i wysokich lotów, aby suma startów była zawsze równa sumie lądowań i lotnej pogody przez 365 dni w roku.

Zarząd i Pracownicy Aeroklubu Częstochowskiego

Obchody Święta Lotnictwa w Aeroklubie Częstochowskim

Lotnicy Aeroklubu Częstochowskiego świętowali w ubiegłym tygodniu.
Spotkanie tradycyjnie zaczęło się od marsza lotników, złożenia wiązanki pod tablicami założycieli ACz i Klubu Seniorów, wspomnieniem zmarłych w tym roku kolegów oraz wystąpieniami okolicznościowymi prezesa Klubu Roman Antonowicza i prezesa ACz Włodzimierza Skalika.

Prezes CzKSL Roman Antonowicz przedstawił tegoroczne rocznice lotnicze -wielką 65-tą rocznicę wznowienia działalności Aeroklubu w 1957 po jego rozwiązaniu w 1953 roku, 90 rocznicę modelarstwa częstochowskiego, 40 lecie Częstochowskiego KSL i 25 lat prezesowania Włodzimierza Skalika w Aeroklubie Częstochowskim.
Dwie rocznice są bardzo zbieżne – zasługa prezesa Sławomira Rozanowa we wznowieniu działalności ACz na lotnisku Rudniki i aktywność prezesa Skalika w podtrzymaniu uprawnień do prowadzenia działalności lotniczej na lotnisku Rudniki. Kolejną rocznicą jest 90 rocznica modelarstwa częstochowskiego.

Prezes Włodzimierz Skalik otrzymał z rąk członka Zarządu ACz Krystiana Krasińskiego oraz dyrektor ACz Anny Messyasz pamiątkową tabliczkę z okazji jubileuszu 25 -lecia pełnienia funkcji prezesa ACz.

Wręczona pamiątka to tylko namiastka naszej wdzięczności za wszytkie lata bezinteresownego wsparcia, pracy na rzecz naszego Aeroklubu, rozwoju i propagowania sportów lotniczych.
Dziękujemy i prosimy o więcej ‼️

„Jeden z najgłębszych sekretów życia
polega na tym, że tylko to wszystko
co robimy dla innych, jest tym,
co naprawdę warto robić.”

Lewis Carroll

Wręczono także dyplomy jubilatom – Janowi Puchała z okazji 80-tych urodzin, Zbigniewowi Stawiarskiemu, Andrzejowi Kusińskimu z okazji 75-tych oraz Bogdanowi Kochalskiemu z okazji 70-tych urodzin. Najlepsze życzenia.

Po zakończeniu części oficjalnej nastąpił skromny poczęstunek a koledzy z KSL Janek i Barbara zabawiali nas piosenkami i grą na gitarze.

Prezes Włodzimierz Skalik przedstawił historię walki o utrzymanie Aeroklubu i lotniska Rudniki po jego oddaniu przez wojsko na sprzedaż do AMW.

W tle spotkania odbywały się loty na szybowcu dla seniorów i ich rodzin a członek Zarządu ACz i motoparalotniarz Krystian Krasiński nieodpłatnie wykonywał loty swoją motolotnią dla uczestników spotkania pasażerów.

Dziś tj 28 sierpnia 2022 o godz.11.00 na Skwerze Lotników i na Górze Osona spotkają się Lotnicy aby złożyć tradycyjną wiązankę. Serdeczne zachęcamy do udziału.