Lotnisko Rudniki

Święto Lotnictwa Polskiego 2023 i jego obchody w Aeroklubie Częstochowskim

„Latanie polega na więcej niż na prostym pokonywaniu przestrzeni. To odkrywanie siebie oraz zdobywanie nowych horyzontów, zarówno w dosłownym, jak i symbolicznym sensie.” – Nieznany autor

Szanowni Piloci, Członkowie i Sympatycy Aeroklubu Częstochowskiego,

W dniu Lotnictwa Polskiego życzymy Wam bezgranicznej przyjemności z latania, bezpiecznych lądowań, nowych osiągnięć i fascynujących przygód w chmurach, aby suma startów była zawsze równa sumie lądowań.

Z lotniczymi pozdrowieniami,

Zarząd i Pracownicy Aeroklubu Częstochowskiego

 

Obchody Święta Lotnictwa w Aeroklubie Częstochowskim

W sobotę 19 sierpnia 2023 Częstochowski Klub Seniorów Lotniska  celebrował doroczne święto lotnictwa.

Spotkanie tym razem poświęcone było 95 rocznicy otwarcia pierwszego częstochowskiego lotniska – lotniska Kucelin. Wprowadzony został sztandar Aeroklubu Częstochowskiego, odtworzony został marsz lotników po czym złożona została wiązanka okolicznościowa pod tablicami założycieli ACz i Klubu Seniorów. Życzenia wszystkim lotnikom złożył wiceprezes zarządu ACz Krzysztof Kleta. Prezes Klubu Seniorów Lotnictwa Roman Antonowicz przedstawił prezentację multimedialną o historii lotniska Kucelin.

Jubilat z okrągłą rocznicą urodzin-Jerzy Pisarek otrzymał okolicznościowy dyplom i życzenia. Zaproszona na spotkanie poetka, prezeska stowarzyszenia „PONAD” pani Edmunda Bodanka wyrecytowała dwa wiersze stworzone specjalnie na tegoroczne święto lotnictwa, przekazała kilka tomików swoich wierszy lotniczych .

Spotkanie uświetnili i wprowadzili w pogodny nastrój Janusz i Barbara śpiewem przy akompaniamencie gitary. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się część konsumpcyjna połączona ze śpiewem, wspomnieniami. 

 

W niedzielę 27 sierpnia 2023 Przedstawiciele z CZKSL spotkaliś się na Skwerze Lotników , złożyli wiązankę pod pomnikiem w asyście pocztu sztandarowego, przypomnieli historię święta lotnictwa polskiego i powspominali historię lotniska Kucelin.

0