Loty zapoznawcze szybowcem - Aeroklub Częstochowski

14 listopad 2020r.

6 grudzień 2020r.

Minimum 5 chętnych osób.

Ośrodek szkolenia lotniczego Aeroklubu Częstochowskiego zastrzega sobie prawo do zmiany terminów kursów teoretycznych.

Istnieje możliwość indywidualnego trybu szkolenia teoretycznego.

Warunki dotyczące szkoleń i lotów na szybowcach

Aeroklub Częstochowski oferuje wszystkim chętnym powyżej 16 roku życia podstawowy kurs szybowcowy. Kurs składa się z dwóch etapów: szkolenia teoretycznego i szkolenia praktycznego.

Teoretyczny kurs szybowcowy obejmuje 60 godzin wykładów z następujących dziedzin lotniczych:

• Prawo lotnicze
  • Ogólna wiedza o szybowcu
  • Osiągi i planowanie lotu
  • Człowiek – możliwości i ograniczenia
  • Meteorologia
  • Nawigacja
  • Procedury operacyjne
  • Zasady lotu
  • Łączność
  • Ogólne bezpieczeństwo lotów

• Warunkiem dopuszczenia do lotów praktycznych jest zaliczenie egzaminów z wiedzy teoretycznej przedstawionej podczas zajęć, obecność na min. 75% wykładów, posiadanie ważnego orzeczenia lotniczo-lekarskiego klasy 1 lub 2, pisemna zgoda rodziców w przypadku osób poniżej 18 lat.

Szkolenie praktyczne na szybowcach odbywa się na szybowcu Bocian lub Puchacz. Można się szkolić startując z wykorzystaniem wyciągarki lub za samolotem. Szkolenie za wyciągarką wynosi minimalnie 55 lotów, za samolotem 45 lotów. Po uzyskaniu trzeciej klasy pilota rozpoczyna się dalsze szkolenie do licencji pilota szybowcowego. Licencję można uzyskać po wylataniu 35-ciu godzin i zrobieniu dwóch ćwiczeń z akrobacji oraz przelotu 50 km z instruktorem lub samodzielnie.

Zapisy na szkolenia teoretyczne oraz praktyczne prowadzi:

Robert Lara r.lara@aeroklub.czest.pl, tel. 607 781 854

Aby uzyskać więcej informacji wyślij zgłoszenie tutaj – skontaktujemy się z Tobą i udzielimy niezbędnych informacji dotyczących szkolenia.

Loty zapoznawcze szybowcem - Aeroklub Częstochowski

Szybowce