Lotnisko Rudniki

VI Mistrzostwa Polski w Indoor Skydiving’u

W dniach 21-23 listopada w Flyspot Katowice odbędą się VI Mistrzostwa Polski w Indoor Skydivingu’u. W tym roku zawodnicy zmierzą się w tunelu aerodynamiczny w kilku konkurencjach, w których udział weźmie ponad 20 członków Aeroklubu Częstochowskiego. Trzymamy kciuki za wszystkich naszych zawodników.

Flyspot to tunele aerodynamiczne, najlepsze na świecie symulatory swobodnego spadania, miejsca, w których grawitacja nie istnieje. Od strony technicznej: są to pionowe tunele o średnicy 4,5 metra o zamkniętym obiegu powietrza w którym wentylatory dużej mocy wytwarzają jednorodny strumień powietrza o prędkości do 330 km/h. Tunel aerodynamiczny to urządzenie do spełniania odwiecznego marzenia człowieka – swobodnego unoszenia się w powietrzu, latania niczym ptak.

0