Lotnisko Rudniki

Wspomnienie o Ś.P. Danielu Sosnowskim i podziękowania

23 grudnia 2022 pożegnaliśmy naszego przyjaciela, instruktora, mentora, wieloletniego pracownika Aeroklubu Częstochowskiego – Ś. P. Daniela Sosnowskiego. Znamienne słowa napisane w komentarzu pod postem z informacją o odejściu z tego ziemskiego padołu naszego przyjaciela Daniela o wykonaniu brifingu i przeglądu przedlotowego  przed odlotem ucznia z innego ośrodka doskonale opisują jego zaangażowanie i odpowiedzialność oraz życzliwość w stosunku do innych. Taki właśnie był Daniel – bezinteresowny. W swoim życiu myślał o innych.

Z tego miejsca pragniemy podziękować całej Braci Lotniczej, przybyłej z bardzo odległych stron Polski, naszym członkom, przyjaciołom, za tak liczny udział w tej ostatniej drodze Ś. P. Daniela, w jego pożegnaniu. Za ciepłe słowa, bezcenne wspomnienia.

Nasze lotnisko bez Ś. P. Daniela Sosnowskiego nigdy nie będzie takie same.

Dziękujemy Częstochowskiemu Klubowi Seniorów Lotnictwa za wystawienie pocztu sztandarowego. Dziękujemy naszym lotnikom za piękną inicjatywę ostatniego lotniczego pożegnania – zespołowi holującemu Soccata Rallye plus szybowiec Puchacz oraz zespołowi trzech samolotów Cessna 152. Dziękujemy komandosom z Lublińca, wszytkim lotnikom, przyjaciołom i wszytkim którzy uczestniczyli w dzisiejszej uroczystości.

Jeszcze raz składamy Rodzinie i Najbliższym najszczersze kondolencje.

Wspomnienie o Ś.P. Danielu opracowane przez Romana Antonowicza – Prezesa CzKSL. W dniu 18 grudnia 2022 odszedł od nas w wieku 64 lat na wieczną służbę w niebieskiej eskadrze nasz kolega klubowy , Daniel Sosnowski.Daniel Sosnowski urodził się 26 września 1958 roku we Wrocławiu. Na początku lat 70-tych przeprowadził się wraz z rodzicami i rodzeństwem do Rędzin pod Częstochową. W latach 1973-76 uczęszczał do technikum mechaniczno-samochodowego w Częstochowie. Szkolenie lotnicze podjął w 1975 roku w ACz pod okiem instr. Zbyszka Miary. Srebrną odznakę szybowcową uzyskał w 1978 roku , w tym samym roku zdobył licencję szybowcową. Szkolenie samolotowe odbył w Dęblinie w ramach LPW II stopnia. W 1980 roku uzyskał licencję instruktora szybowcowego a w 1981 został społecznym instruktorem szybowcowym i samolotowym ACz . W 1983 roku uzyskał licencję turystyczną pilota samolotowego, 1987 roku uzyskał licencję pilota zawodowego .Od 2002 roku został etatowym instruktorem lotniczym Aeroklubie Częstochowskim , W latach 2003 -2007 podjął dalsze szkolenie instruktorskie szybowcowe i samolotowe i uzyskał współczesne licencje samolotowe i szybowcowe oraz uprawnienia egzaminatora Państwowej Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej. W roku 2008 został szefem wyszkolenia ACz. Od 2013 roku , po zmianie przepisów lotniczych , został kierownikiem szkolenia samolotowego. W 2016 roku wstąpił w szeregi Częstochowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa. Daniel był doskonałym lotnikiem i instruktorem lotniczym, wychowawcą młodych pokoleń nowych lotników. Spędził w powietrzu ponad 10 000 godzin , opanował ponad 30 typów statków powietrznych, wyszkolił setki pilotów szybowcowych i samolotowych .W zmarłym Danielu tracimy nie tylko doskonałego lotnika i instruktora, o niesamowitej pracowitości, dla którego lotnisko było drugim , a często wręcz pierwszym domem, ale przede wszystkim wspaniałego kolegę, powszechnie lubianego i szanowanego, przyjaciela na którego zawsze można było liczyć… Niestety, odszedł od nas przedwcześnie, przegrał walkę z ciężką chorobą, nie doczekawszy szczęśliwej emerytury ani godnego pożegnania na zakończenie pięknej kariery lotniczej… Dziś żegnamy Cię tak lotniczo Danielu, jak tylko możemy to zrobić – w asyście pocztu sztandarowego, w asyście samolotów nad Twoim miejscem spoczynku i z gronem kolegów lotników i przyjaciół. Spoczywaj w pokoju , Cześć Twojej pamięci!

0