Lotnisko Rudniki

XVI Jurajskie Zawody Samolotowe im. Piotra Sikorskiego zakończone

W dniach od 5 do 7 października 2023 roku na Lotnisku Rudniki Aeroklubu Częstochowskiego odbyły się XVI Jurajskie Zawody Samolotowe im. Piotra Sikorskiego. To były niezapomniane dni pełne emocji i pasji lotniczej, a całe wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz naszego Aeroklubu.

W tegorocznej edycji zawodów wzięło udział 13 załóg. Mimo kapryśnej pogody, udało się przeprowadzić treningi i zawody, dzięki czemu wszyscy uczestnicy mogli rywalizować na najwyższym poziomie.

Jurajskie Zawody Samolotowe im. Piotra Sikorskiego są organizowane z inicjatywy kierownictwa Aeroklubu Częstochowskiego oraz firmy Unimot – głównego sponsora wydarzenia. Zawody te są hołdem dla pamięci Piotra Sikorskiego, pilota Aeroklubu Częstochowskiego, który tragicznie zginął w wypadku samolotowym razem z rodziną i przyjaciółmi w dniu 22 lipca 2007 roku na lądowisku Weremień w Bieszczadach.

Podczas uroczystości wręczenia nagród, pucharów i pamiątkowych dyplomów nie zabrakło emocji. Adam i Magdalena Sikorscy – fundatorzy nagród, reprezentujący firmę UNIMOT, corocznie wspierają ten wspaniały Memoriał, czyniąc go jeszcze bardziej wyjątkowym.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

Klasyfikacja ogólna:

I miejsce – Szymon Kut i Natalia Sikorzynska z Aeroklubu Częstochowskiego
II miejsce – Tomasz i Magdalena Koperscy z Aeroklubu Częstochowskiego
III miejsce – Marcin Wieczorek i Monika Styczniewska z Aeroklubu Krakowskiego

Klasyfikacja rodzinna:

I miejsce – Agnieszka Lenartowicz – Cisło i Andrzej Lenartowicz
II miejsce – Andrzej Rybski i Aleksandra Rybska z Aeroklubu Poznańskiego
III miejsce – Krzysztof, Adaś i Hania Skrętowicz z Aeroklubu Częstochowskiego

Najmłodsza załoga: Kajetan Boberek i Edward Gąsior – Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie
Najlepsza załoga amatorska: Krzysztof Wójcik – Aeroklub Krakowski

Chcielibyśmy serdecznie podziękować za zaangażowanie wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tych zawodów. Szczególne słowa uznania kierujemy w stronę Macieja Białka, który był  głównym sędzią zawodów, oraz Małgorzacie Skalik, Krzysztofowi Klecie, Januszowi Darocha, Markowi Iwińskiemu, Justynie Pełędze, Maciejowi Zawadzkiemu i wszystkim zaangażowanym w pomoc.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy już teraz na XVII odsłonę tej niezwykłej imprezy w przyszłym roku! Dziękujemy, że byliście z nami 🙂

0