Zapraszamy na 55 Święto Latawca – 2 października 2022 r.

W pierwszą niedzielę października przestrzeń nad lotniskiem wypełni się kolorowymi, własnoręcznie wykonanymi latawcami przez dzieci i młodzież.

Jak co roku Święto Latawca zwiastuje zakończenie sezonu w Aeroklubie Częstochowskim i tak będzie i w tym roku podczas 55 odsłony tego wydarzenia.

Rywalizacja będzie przebiegała w trzech kategoriach:

• latawce płaskie dla uczestników do 14 lat,
  • skrzynkowe w tej samej klasie wiekowej,
  • kategoria open, bez ograniczeń wiekowych.

Do startów zostaną dopuszczeni wyłącznie zawodnicy z własnoręcznie wykonanymi latawcami. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym najbardziej kolorowym i radosnym wydarzeniu Aeroklubu Częstochowskiego.

Wśród uczestników wydarzenia zostanie rozlosowany rower ufundowany przez firmę erowery.pl.

Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma pamiątkowy upominek którego fundatorami są firma Hegelmann i firma Demar. Serdecznie dziękujemy!

Imprezę zakończymy wspólnym ogniskiem, przy którym będzie można upiec kiełbaskę.

Zapraszamy Was do licznego udziału!