Lotnisko Rudniki

Zawodnicy i działacze Aeroklubu Częstochowskiego docenieni

Częstochowski magistrat uhonorował sportowców, którzy mogą się pochwalić ubiegłorocznymi sukcesami na arenach Polski i świata. W sumie nagrodzono 128 osób – zawodników, trenerów i działaczy. Podczas uroczystości w Hali Sportowej Częstochowa każdy z laureatów otrzymał statuetkę. Nagród I stopnia nie przyznano. Laur II stopnia premiowany był dodatkowo kwotą 1700 złotych, za III nagrodę sportowcy inkasowali 750 złotych.

W gronie wyróżnionych nie mogło zabraknąć przedstawicieli Aeroklubu Częstochowskiego – rok 2016 był przecież bardzo udanym dla naszych zawodników.

Nagrodę III stopnia otrzymali Janusz Darocha i Michał Klimaszewski. Laur II stopnia powędrował z kolei do Marcina Skalika.

W trakcie wydarzenia poznaliśmy także finalistów 60. jubileuszowego plebiscytu na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza regionu częstochowskiego. W tym gronie znaleźli się Janusz Darocha i Włodzimierz Skalik.

Gratulujemy naszym Kolegom sukcesu i życzymy kolejnych w nowym sezonie.

foto: HSC

0