Zawody im. Wacława Wieczorka znów na lotnisku w Rudnikach

Najlepsi polscy piloci samolotowi będą rywalizować na rudnickim niebie. W tym roku Aeroklub Częstochowski jest organizatorem 13 Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Wacława Wieczorka. Impreza zostanie rozegrana z dniach od 5 do 8 kwietnia i będzie połączone]a z treningiem Kadry Narodowej.

Lotnisko w Rudnikach ponownie będzie gościło czołówkę polski pilotów, w tym zawodników Samolotowej Reprezentacji Polski. Poprzednio Aeroklub Częstochowski organizował Zawody im. Wieczorka w 2015 roku.

To impreza wielowymiarowa. Przede wszystkim jedna z pierwszych w sezonie, więc jest okazją do miłych spotkań, rozmów i snucia planów na kolejne miesiące. To również możliwość sprawdzenia swojej formy i lotniczej dyspozycji. Do tego dochodzi aspekt sportowy i rywalizacja. Zawodnicy będą się bić o punkty w klasyfikacji Pucharu Polski, co w dalszej perspektywie będzie przekładało się na ewentualne powołania do reprezentacji.

Wreszcie zawody są poprzedzone zgrupowaniem Kadry Narodowej i treningiem. To elementy przygotowań do 21. Rajdowych Mistrzostw Świata, które na przełomie lipca i sierpnia zostaną rozegrane na Słowacji.

Wacław Wieczorek był jednym z najlepszych polskich sportowych pilotów samolotowych. W swojej karierze zdobył 20 indywidualnych medali mistrzostw świata i Europy. Był ośmiokrotnym mistrzem kraju w lataniu rajdowym i precyzyjnym. Zmarł 7 października 2011 roku w wieku zaledwie 53 lat.

Zawody_pismo organizacyjne

Trening_pismo organizacyjne