Lotnisko Rudniki

Zawody na celność 2022 zostały rozegrane

15 października 2022 na Lotnisku Rudniki Aeroklubu Częstochowskiego odbyły się zawody na celność lądowania kończące sezon 2022. W tym roku zawody rozegrano w dwóch dyscyplinach, tj: samolotowej i szybowcowej. W zawodach wzięło udział łącznie 59 zawodników. Do startu zostali dopuszczeni wszyscy piloci i uczniowie posiadający aktualne uprawnienia i badania lotniczo-lekarskie. Rozegrano też kategorię nie pilot w konkurencji szybowcowej.

Starty 43 uczestników konkurencji szybowcowej  (w tym 15 nie pilotów) odbyły się na Bocianie za wyciągarką.

Zawody na celność w kategorii samolotowej rozegrano na samolocie typu Cessna 152, łącznie w konkurencji rywalizowało 16 uczestników.

Przy okazji wieczornego spotkania sekcja szybowcowa wybrała nowego przewodniczącego, którym został Marek Iwiński. Markowi życzymy powodzenia w nowej roli 🙂

Szef szkolenia szybowcowego – Roman Kata, Prezes Aeroklubu Częstochowskiego – Włodzimierz Skalik oraz Dyrektor – Anna Messyasz wręczyli dyplomy ukończenia wraz z pamiątkowymi odznakami 18 uczniom którzy ukończyli w 2022 roku szkolenie szybowcowe w zakresie podstawowym.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, dyplom udziału, natomiast zwycięzcy: medale, dyplomy oraz drobne upominki. Zawody na celności lądowania zostały uwieńczone wspólnym ogniskiem, nie zabrakło przy tym dobrego humoru, wspólnego śpiewu i snucia planów na kolejny sezon. Można powiedzieć śmiało, że ta wieloletnia tradycja sprawia, że jesteśmy jak rodzina.  Sezon 2022 uważamy za zamknięty.

Poniżej przedstawiamy wyniki zawodów:

Wyniki:

Sekcja szybowcowa, kategoria PILOT:

1. Robert Podlejski

2. Tomasz Mika

3. Marek Góra

 

Sekcja szybowcowa, kategoria NIE PILOT:

1. Agnieszka Rumik

2. Adrian Zamoski

3. Marek Olczyk

 

Sekcja samolotowa:

1. Krzysztof Idziak

2. Szymon Kut

3. Aleksander Bugała

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

 

0