41 Memoria┼é Zdzis┼éawa Szajewskiego i Jerzego Ostrowskiego ÔÇô Puchar Modeli Makiet Lataj─ůcych 2022

Ruszamy z zapisami do kolejnej edycji jednego z najstarszych cyklicznych wydarze┼ä w Aeroklubie Cz─Östochowskim ÔÇô 41 . Memoria┼éu Zdzis┼éawa Szajewskiego i Jerzego Ostrowskiego.

Zawody odb─Öd─Ö si─Ö w klasach:

• F4C ÔÇô modele makiet sterowane radiem,
  • F4H ÔÇô p├│┼é-makiety sterowane radiem,
  • F4G ÔÇô modele giganty sterowane radiem.

PROGRAM ZAWODÓW:

17.09.2022 r. (sobota)

9:00 ÔÇô 12:00 ÔÇô przyjazd i rejestracja zawodnik├│w,

12:00 ÔÇô 13:00 ÔÇô uroczyste rozpocz─Öcie 41 Zawod├│w Modelarskich o Memoria┼é Zdzis┼éawa Szajewskiego i Jerzego Ostrowskiego,

13:00 ÔÇô 18:00 ÔÇô ocena statyczna modeli oraz rozegranie konkurencji

18.09.2022 r. (niedziela)

10:00 ÔÇô 10:10 ÔÇô kr├│tka odprawa przed drugim dniem rozgrywek,

10:30 ÔÇô 14:00 ÔÇô rozegranie dalszej cz─Ö┼Ťci konkurencji

15:30 ÔÇô uroczyste zako┼äczenie zawod├│w, wr─Öczenie nagr├│d zwyci─Özcom i dyplom├│w uczestnikom Memoria┼éu.

OPŁATY STARTOWE: junior 50 PLN, senior 100 PLN.

ZGŁOSZENIA:

Zg┼éoszenia nale┼╝y przesy┼éa─ç do 14 wrze┼Ťnia 2022r. do godziny 16:00 na adres mailowy: acz@aeroklub-czestochowa.org.pl,

w zgłoszeniu należy podać:

• numer licencji,
  • ilo┼Ť─ç os├│b towarzysz─ůcych,
  • ilo┼Ť─ç nocleg├│w lub zapotrzebowanie na miejsce kempingowe,
  • cz─Östotliwo┼Ť─ç nadajnika.

Zgłoszenie w terminie jest konieczne aby uczestniczyć w zawodach.

Zastrzegamy sobie prawo odwo┼éania zawod├│w w przypadku ma┼éej ilo┼Ťci ch─Ötnych.

Zachęcamy do zapoznania się z niezbędnym szczegółami:

Pismo przewodnie

Dokumenty wymagane do zgłoszenia udziału w zawodach:

Formularz deklaracji zawodnika

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Jak przetwarzamy dane osobowe: Polityka bezpieczeństwa

PATRONI ZAWODÓW

Zdzis┼éaw Szajewski by┼é zafascynowany lotnictwem, ale z grona pilot├│w wykluczy┼é go stan zdrowia. Zaj─ů┼é si─Ö wi─Öc modelarstwem. Od 1952 r., a┼╝ do ┼Ťmierci w 1976 r. by┼é kierownikiem Zarz─ůdu G┼é├│wnego Ligi Lotniczej, a nast─Öpnie Aeroklubu RP i PRL. Reprezentowa┼é polskie modelarstwo w Mi─Ödzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI).By┼é autorem wielu doskona┼éych, unikalnych plan├│w modelarskich.

Jerzy Ostrowski┬á jednym z najbardziej utytu┼éowanych modelarzy w historii Aeroklubu Cz─Östochowskiego i Aeroklubu Polskiego . To wielokrotny mistrz Polski, Europy i ┼Ťwiata, autor nowej , wy┼╝szej generacji modeli lataj─ůcych na uwi─Özi, reprezentowanych przez takie modele jak DH Hornet czy P38 Lightening . W latach 80-tych zbudowa┼é amatorski, w pe┼éni oblatany samolot Experimental.. Zmar┼é nagle w 1985 r.

­čôîW zwi─ůzku z ma┼é─ů ilo┼Ťci─ů ch─Ötnych Zawodnik├│w jeste┼Ťmy zmuszeni odwo┼éa─ç Memoria┼é. W najbli┼╝szym czasie podejmiemy prac─Ö nad ustaleniem nowej, bardziej atrakcyjnej formy tego wydarzenia, kt├│ra mamy nadziej─Ö ┼Ťci─ůgnie wi─Öksz─ů ilo┼Ť─ç ch─Ötnych. Jest to dla nas szczeg├│lnie wa┼╝ne ze wzgl─Ödu na pami─Ö─ç o Z.Szajewkim i J.Ostrowskim.