41 Memoriał Zdzisława Szajewskiego i Jerzego Ostrowskiego – Puchar Modeli Makiet Latających 2022

Ruszamy z zapisami do kolejnej edycji jednego z najstarszych cyklicznych wydarzeń w Aeroklubie Częstochowskim – 41 . Memoriału Zdzisława Szajewskiego i Jerzego Ostrowskiego.

Zawody odbędę się w klasach:

• F4C – modele makiet sterowane radiem,
  • F4H – pół-makiety sterowane radiem,
  • F4G – modele giganty sterowane radiem.

PROGRAM ZAWODÓW:

17.09.2022 r. (sobota)

9:00 – 12:00 – przyjazd i rejestracja zawodników,

12:00 – 13:00 – uroczyste rozpoczęcie 41 Zawodów Modelarskich o Memoriał Zdzisława Szajewskiego i Jerzego Ostrowskiego,

13:00 – 18:00 – ocena statyczna modeli oraz rozegranie konkurencji

18.09.2022 r. (niedziela)

10:00 – 10:10 – krótka odprawa przed drugim dniem rozgrywek,

10:30 – 14:00 – rozegranie dalszej części konkurencji

15:30 – uroczyste zakończenie zawodów, wręczenie nagród zwycięzcom i dyplomów uczestnikom Memoriału.

OPŁATY STARTOWE: junior 50 PLN, senior 100 PLN.

ZGŁOSZENIA:

Zgłoszenia należy przesyłać do 14 września 2022r. do godziny 16:00 na adres mailowy: acz@aeroklub-czestochowa.org.pl,

w zgłoszeniu należy podać:

• numer licencji,
  • ilość osób towarzyszących,
  • ilość noclegów lub zapotrzebowanie na miejsce kempingowe,
  • częstotliwość nadajnika.

Zgłoszenie w terminie jest konieczne aby uczestniczyć w zawodach.

Zastrzegamy sobie prawo odwołania zawodów w przypadku małej ilości chętnych.

Zachęcamy do zapoznania się z niezbędnym szczegółami:

Pismo przewodnie

Dokumenty wymagane do zgłoszenia udziału w zawodach:

Formularz deklaracji zawodnika

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Jak przetwarzamy dane osobowe: Polityka bezpieczeństwa

PATRONI ZAWODÓW

Zdzisław Szajewski był zafascynowany lotnictwem, ale z grona pilotów wykluczył go stan zdrowia. Zajął się więc modelarstwem. Od 1952 r., aż do śmierci w 1976 r. był kierownikiem Zarządu Głównego Ligi Lotniczej, a następnie Aeroklubu RP i PRL. Reprezentował polskie modelarstwo w Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI).Był autorem wielu doskonałych, unikalnych planów modelarskich.

Jerzy Ostrowski  jednym z najbardziej utytułowanych modelarzy w historii Aeroklubu Częstochowskiego i Aeroklubu Polskiego . To wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata, autor nowej , wyższej generacji modeli latających na uwięzi, reprezentowanych przez takie modele jak DH Hornet czy P38 Lightening . W latach 80-tych zbudował amatorski, w pełni oblatany samolot Experimental.. Zmarł nagle w 1985 r.

📌W związku z małą ilością chętnych Zawodników jesteśmy zmuszeni odwołać Memoriał. W najbliższym czasie podejmiemy pracę nad ustaleniem nowej, bardziej atrakcyjnej formy tego wydarzenia, która mamy nadzieję ściągnie większą ilość chętnych. Jest to dla nas szczególnie ważne ze względu na pamięć o Z.Szajewkim i J.Ostrowskim.