Marcin Skalik w Złotej Dziesiątce najlepszych sportowców Częstochowy 2016 roku

W częstochowskim Ratuszu w piątkowe popołudnie (10.02) wręczono statuetki najlepszym częstochowskim sportowcom roku 2016. Plebiscyt zorganizowały: Życie Częstochowy, Regionalna Rada Polskiego Komitetu Olimpijskiego, częstochowski magistrat i Telewizja Orion.

Specjalna komisja złożona z przedstawicieli środowiska sportowego oraz dziennikarzy miała twardy orzech do zgryzienia. Spośród prawie setki zawodników, trenerów i działaczy, którzy w ubiegłym roku święcili tryumfy na sportowych arenach regionu, Polski, Europy i świata trzeba było wybrać finałową dziesiątkę. W ścisłym finale znalazł się Marcin Skalik z Aeroklubu Częstochowskiego i nie było to dla nikogo specjalnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę ubiegłoroczne wyniki. Prymat na krajowym podwórku był niepodważalny, a podczas Samolotowych Rajdowych Mistrzostw Świata w Portugalii wspólnie z Jarosławem Sysio zdobył srebrny medal.

Pilot Aeroklubu Częstochowskiego nie mógł osobiście odebrać nagrody. Zrobiła to w jego imieniu dyrektor ACz, Agnieszka Olczyk.

W ubiegłym roku Marcin Skalik także znalazł się w czołowej dziesiątce najlepszych sportowców Częstochowy i regionu.