Biało-czerwone podium w Spitzerberg!!! Nasi wzięli wszystko!

Przybyli, zobaczyli, zwyciężyli! Nasi piloci zgarnęli wszystko, co było do zgarnięcia podczas Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostw Świata rozgrywanych w austriackim Spitzerberg. Krzysztof Skrętowicz (Aeroklub Częstochowski) mistrzem świata 2017. Janusz Darocha (Aeroklub Częstochowski)- wicemistrz świata. Michał Wieczorek (Aeroklub Krakowski) – II wicemistrz świata. Czwarte miejsce też dla naszego kadrowicza – tuż za podium uplasował się Bolesław Radomski (Aeroklub Pomorski). Na siódmym miejscu zawody zakończył Marcin Skalik (Aeroklub Częstochowski).  Do tego zwycięstwo w drużynówce i złoto Krzysztofa Skrętowicza w konkursie na celność lądowań. W historii tej imprezy jeszcze nie zdarzyło się, żeby jeden zawodnik triumfował we wszystkich medalowych konkurencjach – celność lądowań, klasyfikacja indywidualna i drużynówka. Do dzisiaj. Krzysztofowi Skrętowiczowi, pilotowi Aeroklubu Częstochowskiego ta sztuka właśnie się udała.

Życząc powodzenia naszym pilotom tuż przed odlotem do Austrii nikomu nawet przez myśl nie przeszło, że mogą rozbić bank. Niemożliwe właśnie stało się faktem.

Gratulujemy naszym mistrzom!!!

foto/wpfc2017.at