Brązowy medal drużynowy 23. Samolotowych Mistrzostw Świata w Lataniu Rajdowym!

W dniach 29 lipca do 3 sierpnia 2023 na lotnisku Mȃcon-Charnay we Francji zostały rozegrane 23. Samolotowe Mistrzostwa Świata w Lataniu Rajdowym. Brali w nich udział przedstawiciele 12 krajów: Austrii, Czech, Polski, Litwy, Słowacji, Republiki Południowej Afryki, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Chin i Włoch. Sklasyfikowano 45 załóg. Rozegrano 3 konkurencje.

Tym razem brakło niewiele do podium i medalu indywidualnego. Asia i Marcin Skalik zajęli 4 miejsce. Udało się im polecić świetną trasę ostatniego dnia, czasówka za 0! Ale brakło 39 punktów do brązu indywidualnie.

🥇 Mistrzami Świata zostali PETR JONÁŠ – MAREK VELÁT!! 🇨🇿
🥈 2. OLIVIER RIVIERE – JEROME JIREAU 🇫🇷
🥉 3. ALEXIS FUCHS – JEAN-BAPTISTE TROUCHE 🇫🇷
GRATULUJEMY!!! BRAWO!!! 🍾

Indywidualnie polskie załogi:

• 4. Marcin Skalik – Joanna Skalik (Aeroklub Częstochowski – Lotnisko Rudniki.)
  • 5. Michał Wieczorek – Marcin Kwiatosz (Aeroklub Krakowski/ Aeroklub Warszawski)
  • 6. Krzysztof Wieczorek – Kamil Wieczorek (Aeroklub Krakowski)
  • 10. Marcin Chrząszcz – Michał Chrząszcz (Aeroklub Wrocławski)
  • 13. Bolesław Radomski – Dariusz Lechowski (Aeroklub Pomorski/ Aeroklub Nowy Targ)